Trwa ładowanie...

Rusza Światowy Dzień Przedsiębiorczości

Ponad 2000 bezpłatnych szkoleń, warsztatów i wykładów.

Rusza Światowy Dzień Przedsiębiorczości
d39r2ct
d39r2ct

Uczestnicy z ponad 150 krajów, tysiące bezpłatnych szkoleń, wykładów i debat. Już za tydzień, 16 listopada startuje ósma edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Jest to największe na świecie wydarzenie promującego aktywną postawę wobec życia oraz podejmowanie biznesowych inicjatyw.

Global Entrepreneurship Week to największe na świecie święto przedsiębiorczości, stawiające w centrum uwagi innowatorów, start-upowców oraz wszystkich tych, którzy swoją działalnością tworzą miejsca pracy i rozwiązują problemy społeczne i ekonomiczne. Celem organizatorów i partnerów przedsięwzięcia jest inspirowanie ludzi na całym świecie do odkrywania swojego przedsiębiorczego potencjału, rozwijania kompetencji i sieci kontaktów.

W ramach ŚTP w dniach 16-22 listopada odbędzie się ponad 2000 bezpłatnych szkoleń, warsztatów i wykładów w całej Polsce. Jednym z nich będzie konferencja otwierająca ŚTP w Warszawie we wtorek, 17 listopada o godz. 15.00, na Politechnice Warszawskiej. Gośćmi będą specjaliści i przedsiębiorcy z Polski, Wielkiej Brytanii, USA i Malty. Porozmawiamy m.in. o ciekawych pomysłach na kształtowanie przedsiębiorczych postaw wśród dzieci i młodzieży, budowaniu partnerstwa na linii przedsiębiorcy-organizacje pozarządowe oraz przedsiębiorcy-państwo. Wydarzenie otworzy Ambasador Wielkiej Brytanii, Jego Ekscelencja Pan Robin Barnett.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to inicjatywa wyjątkowa, bo gromadząca instytucje państwowe i pozarządowe, firmy, szkoły i uniwersytety działające wspólnie na rzecz rozwoju przedsiębiorczości. Partnerem ŚTP może zostać każdy. Wystarczy zarejestrować na stronie ŚTP przynajmniej jedno bezpłatne wydarzenie (szkolenie, warsztat, konferencję, wykład) tematycznie związane z szeroko pojętą przedsiębiorczością, które odbędzie się między 16 a 22 listopada. Na całym świecie w inicjatywę zaangażowanych jest już ponad 11 000 organizacji partnerskich.

d39r2ct

- Mówi się, że Polacy nie potrafią ze sobą współpracować, badania wskazują na dramatycznie niski poziom zaufania społecznego w naszym kraju. A jednak przy takich okazjach widać, że także w Polsce zaczynają powstawać trwałe fundamenty tzw. ekosystemu na rzecz przedsiębiorczości. O tym, jak ten ekosystem rozwijać, bazując na najlepszych praktykach z Wielkiej Brytanii, Malty i Stanów Zjednoczonych, porozmawiamy na konferencji inaugurującej ŚTP 17 listopada w Warszawie – mówi Justyna Politańska, prezes Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Gospodarki, Minister Pracy i Polityki Społecznej, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, PARP i Konfederacja Lewiatan. Współorganizatorem wydarzenia jest miasto stołeczne Warszawa.

Rejestracja na konferencję otwierającą tutaj.

d39r2ct
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39r2ct