Trwa ładowanie...

Rusza Warszawska Jesień 2013

56. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej odbędzie się w dniach 20-28 września 2013 roku

Share
Rusza Warszawska Jesień 2013
d1sgy2v

"Warszawska Jesień" jest festiwalem z ogromną tradycją. Jest to jedyny w Polsce festiwal o randze i skali międzynarodowej poświęcony muzyce współczesnej, przez wiele lat jedyna tego rodzaju impreza w środkowej i wschodniej części Europy. "Warszawska Jesień" po raz pierwszy odbyła się w 1956 roku na fali odwilży po latach stalinowskiej dyktatury i pomimo, iż władze szybko odstąpiły od procesu demokratyzacji, istniała nieprzerwanie (z dwoma wyjątkami) przez czas trwania komunizmu, Nadal pełni on zasadniczą rolę w kształtowaniu kultury współczesnej w Polsce.

Celem festiwalu jest zapoznanie polskiego odbiorcy z muzyką drugiej połowy XX wieku, a także prezentacja nowej muzyki światowej oraz polskiej. Koncertom będzie towarzyszyła multimedialna oprawa, jak również artystyczne instalacje. Będą spotkania z artystami. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych - to na nich czeka kolejna odsłona Małej Warszawskiej Jesieni.

Z ,,Warszawską Jesienią" tradycyjnie współpracują liczne polskie instytucje kulturalne, takie jak Filharmonia Narodowa, Teatr Wielki-Opera Narodowa, Polskie Radio, Telewizja Polska, Instytut Adama Mickiewicza, a także ambasady, instytuty kultury, fundacje krajów, których muzyka prezentowana jest na festiwalu.

d1sgy2v

"Warszawska Jesień” skutecznie przełamuje stereotyp muzyki współczesnej jako hermetycznej, dla wąskiej grupy specjalistów, oderwanej od rzeczywistości. Miejsca, w których odbywają się koncerty, są wypełnione, czasem przepełnione. Obok tradycyjnych warszawsko-jesiennych miejsc prezentacji, takich jak Filharmonia Narodowa, Akademia Muzyczna, teatry czy kościoły, wydarzenia "Jesieni" dzieją się we wnętrzach mniej klasycznych w charakterze: w halach sportowych, na piętrach starych fabryk, w przestrzeniach nowej architektury, w klubach.

Szczegółowy program festiwalu znajdziecie na stronie www.warszawska-jesien.art.pl

d1sgy2v

Podziel się opinią

Share
d1sgy2v
d1sgy2v