Trwa ładowanie...
dh20ngb
hgw

Ruszają prace nad strategią rozwoju Warszawy na lata 2015-2020

Prezydent chce, aby Warszawa stała się Europejską Stolicą Nowoczesności. Co ma na myśli?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ruszają prace nad strategią rozwoju Warszawy na lata 2015-2020
dh20ngb

Hanna Gronkiewicz-Waltz zachęca warszawiaków do udziału w debatach dotyczących zmian, jakie w przyszłości miałyby zajść w stolicy. Nasze miasto przygotowuje się do stworzenia* *strategii rozwoju Warszawy na lata 2015-2020. Powstanie ona również na bazie tego, jakich zmian w mieście spodziewają się mieszkańcy.

"Po latach intensywnej pracy nad odbudową Warszawy w obszarze infrastrukturalnym przyszedł czas na projekt, który nazwaliśmy „Warszawa 2.0”. To drugi krok w cywilizacyjnym zrywie naszej stolicy.

Wyzwanie jest ogromne. Chcemy, żeby Warszawa stała się Europejską Stolicą Nowoczesności. Co to oznacza? Dziś miarą nowoczesności miasta jest stopień udziału mieszkańców w zarządzaniu miastem.

Niedawno ogłosiliśmy dwa ważne projekty w tym obszarze: budżet partycypacyjny i inicjatywę lokalną. Oba te mechanizmy mają być kluczowym elementem udziału mieszkańców w określaniu kierunków rozwoju stolicy. Wcześniej przyjęliśmy współtworzony przez środowisko Program Rozwoju Kultury i powołaliśmy Społeczną Radę Kultury, której członkowie zasiadali w komisji konkursowej, która wyłoniła nowego dyrektora Biura Kultury.

(...)

Hanna Gronkiewicz-Waltz
Prezydent m.st. Warszawy

Cykl debat „Zmieniamy Warszawę. Warszawa 2.0”zakłada realizację spotkań, jakie będą miały miejsce między 20 września a 3 grudnia. Wśród tematów pojawia się kwestia odnowy zdegradowanych dzielnic, na co warto wydawać miejskie pieniądze, jakie powinno być miasto dla ludzi, czy też pytanie o miejsca, które warszawiacy chcieliby zmienić w swoim mieście:

dh20ngb

20 września - w którą stronę zmierzają miasta na świecie? Jak wykorzystać miejską przestrzeń do inspiracji/innowacji/kreacji? - TEDxCity 2.0

25 września - Rewitalizacja - jak pomóc w odnowie zdegradowanych dzielnic?

1 października - Warszawa obywatelska - jak budować nowoczesne społeczeństwo obywatelskie?

8 października – Tożsamość Warszawy - jaką widzimy Warszawę? Jaka jest marka Warszawy? Jaką Warszawę chcielibyśmy pokochać?

dh20ngb

15 października - Strategia dla metropolii - jak zbudować nowoczesną i sprawną metropolię? Gdybyś miał 500 mln zł na rozwój metropolii to na co byś je wydał/a?

22 października - Raport z realizacji strategii rozwoju Warszawy - w jakim jesteśmy miejscu?

6 listopada - Ludzki wymiar miasta - jakie powinno być miasto dla ludzi?

19 listopada - Przestrzeń miejska - 10 miejsc, które chciałbym/chciałabym zmienić w Warszawie.

dh20ngb

26 listopada - Gospodarka XXI wieku - ile innowacji i kreatywności?

3 grudnia - Inteligentne miasta – ile technologii w mieście?

dh20ngb

Podziel się opinią

Share
dh20ngb
dh20ngb