Trwa ładowanie...

Ruszył nabór na członków obwodowych komisji wyborczych

Jacyś chętni?

Ruszył nabór na członków obwodowych komisji wyborczych
d35fchg
d35fchg

Mieszkańcy zainteresowani udziałem w obwodowych komisjach wyborczych w wyborach do Parlamentu Europejskiego, mogą zgłaszać swoje kandydatury. Kandydatami mogą być wyłącznie osoby pełnoletnie, ujęte w stałym rejestrze wyborców m.st. Warszawy.

Komisja obwodowa czuwa nad przebiegiem głosowania w dniu wyborów, liczy głosy i przekazuje wyniki do odpowiedniej komisji wyborczej. Składa się z 6-8 osób spośród kandydatów zgłoszonych przez komitet wyborczy oraz osoby wyznaczonej przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta.

Za udział w pracach komisji obwodowej członek komisji otrzymuje zryczałtowaną dietę, zależną od pełnionej funkcji: członek komisji obwodowej otrzyma 160 zł, zastępca przewodniczącego 180, zaś przewodniczący komisji 200 zł.

W celu zgłoszenia chęci udziału w pracach obwodowej komisji wyborczej, należy zwrócić się bezpośrednio do pełnomocników komitetów wyborczych, które zarejestrowały w danym okręgu wyborczym listy kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Pełnomocnik wyborczy lub upoważniona przez niego osoba może zgłosić tylko po jednym kandydacie do każdej obwodowej komisji wyborczej na obszarze okręgu wyborczego, w którym została zarejestrowana zgłoszona przez niego lista kandydatów na posłów do Parlamentu Europejskiego.

d35fchg

Kandydaci mogą również zgłaszać się do swoich urzędów dzielnic, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-16.00. Pełen wykaz miejsc, w których mogą zostać zgłoszeni kandydaci znajduje się TUTAJ . Termin zgłaszania kandydatów upływa 2 maja 2014 roku o godzinie 16.00, a 5 maja ogłoszone zostaną składy komisji.

d35fchg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35fchg