Trwa ładowanie...
d46fcps

Ruszył Plac Zabaw nad Wisłą

To największa klubokawiarnia nad rzeką
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ruszył Plac Zabaw nad Wisłą
d46fcps

W tym roku nad Wisłą przybyło nowych klubokawiarni. Największa i najbardziej różnorodna z nich – Plac Zabaw właśnie rozpoczęła tygodniowy cykl otwarcia. Plac Zabaw zlokalizowany jest przy Bulwarze Grzymały-Siedleckiego, nieopodal stacji metra Centrum Nauki Kopernik. Jeszcze w zeszłym sezonie mieścił się w parku Agrykola i już tam zyskał dużą popularność. Nad Wisłą klubokawiarnia ma aż cztery strefy: scena, picie i jedzenie, kultura i sport. W sumie to ponad 2 tys. mkw.

Świętowanie z muzyką, tańcem, kinem, sportem i jedzeniem rozpoczęło się w miniony poniedziałek. To co będzie działo się przez sześć najbliższych dni, to właściwie agenda działań klubokawiarni w okresie letnim. Za program artystyczny odpowiada Jakub Ciecierski i jak zapowiada - domeną nowego miejsca będzie właśnie cykliczność wydarzeń. Głównymi rezydentami Placu Zabaw mają być między innymi Klub Komediowy, który tylko w lipcu pojawi się aż 17 razy.

Właściciele Placu Zabaw nad Wisłą wiedzą, że nazwa lokalu zobowiązuje. Dlatego na terenie swoje miejsce odnajdą również dzieci. W niedziele w programie znajduje się zabawa w piratów na barce, warsztaty plastyczne z Martą i Zuzią (Mucha Samochwała). Poza tym najmłodszych bawił będzie również Klub Komediowy swoimi specjalnymi przedstawieniami. W weekend na terenie Placu Zabaw na stałe zagości Slow Market - bazar żywieniowy, który będzie promował zdrowe i ekologiczne jedzenie.

d46fcps

Najważniejszy jest program

Plac rekreacji Klubokawiarnia przy stacji metra Centrum Nauki Kopernik to jedyny lokal nad rzeką łączący w sobie tak wiele aktywności zarówno z dziedziny sportu, rekreacji, kultury jak i rozrywki. To też największa przestrzeń, jaką Zarząd Mienia m. st. Warszawy zdecydował się oddać w dzierżawę na nadwiślańską klubokawiarnię. Jak podkreśla Marek Piwowarski, pełnomocnik prezydent ds. zagospodarowania nadbrzeży Wisły dla miasta - istotne było spójne zagospodarowanie przestrzeni i spójny, uzupełniający się program. Przy wyborze ofert konkursowych oceniano w równym stopniu cenę i doświadczenie oferenta, jak i propozycje zagospodarowania oraz program działań.

Nowe lokale sezonu to także „Wolne chwile” na Żoliborzu, „Zyg Zak” i „Puzzle” na wysokości Nowego Miasta oraz „Beach Bar by Głębokie” między mostem Poniatowskiego, a mostem Łazienkowskim.

Przeczytaj też: Przez Warszawę przejdą żywe trupy!

d46fcps

Podziel się opinią

Share
d46fcps
d46fcps