Trwa ładowanie...
d1bn9lv

Ruszył przejazd Warszawskiej Masy Krytycznej. Duże utrudnienia

Cykliści przejadą około 30 km ulicami Warszawy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ruszył przejazd Warszawskiej Masy Krytycznej. Duże utrudnienia
d1bn9lv

O godzinie 18:00 z Placu Zamkowego w walce o miasto bardziej przyjazne rowerzystom, wyruszyła Warszawska Masa Krytyczna. Z powodu przejazdu rowerzystów, w godz. 18.00 – 22.00 mogą wystąpić spore utrudnienia w ruchu. Cykliści przejadą około 30 km ulicami Warszawy.

Rowerzyści o godzinie 18:00 wyruszyli z pl. Zamkowego i przejadą następującymi ulicami: pl. Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Al. Jerozolimskie, Marszałkowska, pl. Konstytucji, L. Waryńskiego, Puławska, Domaniewska, Bukowińska, Rolna, al. Komisji Edukacji Narodowej, S. Herbsta, rtm. W. Pileckiego, F. Płaskowickiej, J. Rosoła, J.F. Ciszewskiego, Nowoursynowska, Wałbrzyska, al. Lotników, Z. Modzelewskiego, al. Niepodległości, T. Chałubińskiego, Aleje Jerozolimskie, Marszałkowska, Senatorska, pl. Zamkowy. Na trasie przejazdu mogą występować chwilowe zatrzymania w ruchu pojazdów. Kolarze przejadą trasę około 30 km.

"Ratownicza Grupa Rowerowa"

d1bn9lv

"Na każdym naszym przejeździe jest z nami przedmedyczne zabezpieczenie" - informuje Warszawska Masa Krytyczna. "To RGR, Ratownicza Grupa Rowerowa. Grupa osób, która swoimi działaniami promuje wiedzę o udzielaniu pierwszej pomocy i zabezpiecza imprezy pod względem przedmedycznym. Nie jest ich celem zastępowanie w działaniach służb profesjonalnych, lecz pomoc do czasu ich przybycia i uzupełnianie ich w miarę potrzeb i swoich możliwości. Działają od 5 lat jako nieformalna i niezrzeszona grupa Ratowników Rowerowych przy Warszawskiej Masie Krytycznej, a od 2009 jako Stowarzyszenie Ratownicza Grupa Rowerowa" - dodają organizatorzy Masy Krytycznej

Ich pomoc jest niesiona na rowerach. Dzięki tej formie transportu mogą dojechać do tych miejsc, gdzie samochód nie może w szybki sposób się przemieścić. W ich szeregach jest 20 ludzi w różnym wieku oraz mających różne zawody (np.: lekarze, ratownicy medyczni,pielęgniarze, a także ludzie z pasji szkolący się na ratowników przedmedycznych).

Zobacz także: Dziewulski o Masie Krytycznej: – Jest pewien rodzaj nachalnego lansowania stylu życia rowerzystów, który określam jako "masa idiotyczna".

Źródło: (masa.waw.pl/infoulice.um.warszawa.pl)

d1bn9lv

Przeczytaj też: Dyrektor CZD: "Nie będzie zwolnień dla strajkujących pielęgniarek"

d1bn9lv

Podziel się opinią

Share
d1bn9lv
d1bn9lv