Trwa ładowanie...

Ruszył serwis iPowązki.pl!

Teraz szybko znajdziemy osobę, którą chcemy odwiedzić!

Ruszył serwis iPowązki.pl!
d1grpak
d1grpak

Serwis ipowazki.pl pomoże internautom poznać najsłynniejszą nekropolię w Polsce. Jak możemy przeczytać na stronie,

Celem projektu jest przygotowanie otwartej platformy wymiany informacji, aktywnego pozyskiwania wiedzy historycznej i genealogicznej. Stawiamy sobie zadanie nad wymiar ambitne. Chcemy aby vortal www.ipowazki.pl zmieniał się każdego dnia. Zaczniemy od zaprezentowania najbardziej znanych grobów, żeby z czasem umieszczać na mapie nowe miejsca, kolejne pomniki, ciekawe inskrypcje i w miarę możliwości biogramy osób tam spoczywających.

Co to znaczy szukać mogiły na Powązkach, wiedzą chyba wszyscy. Teraz nie tylko szybko ją odnajdziemy dzięki wyszukiwarce, ale zobaczymy również na zdjęciu sam grób, oraz będziemy mogli poczytać o osobie, która w nim leży. Tu ciekawostka - przez okienko wyszukiwarki wprawdzie nie mogliśmy znaleźć interesującej nas mogiły, jednak przez indeks nazwisk poszło nam świetnie. Serwis niedawno powstał, więc jakieś błędy mogą się jeszcze zdarzyć. Świetnie zadziałało za to wyznaczanie trasy - co w przypadku cmentarzy jest chyba najistotniejszą kwestią. Można też wyznaczyć, dzięki specjalnej aplikacji spacer po cmentarzu, podając nazwiska interesujących nas osób. To bardzo ciekawa propozycja, można samemu wyznaczyć sobie tematyczny spacer. Zupełnie osobną i dobrze rozbudowaną zakładką jest Aleja Zasłużonych. Na stronie znajdziemy też galerię zdjęć, historię Powązek i Kościoła, który na nich stoi.

Planowana jest wersja mobilna - to byłoby oczywiście najlepsze rozwiązanie - zwiedzanie interaktywne, już na cmentarzu. Tym bardziej, że autorzy zapowiadają przygotowanie spacerów tematycznych (na początku tylko na WWW, potem na smartfony i tablety).

d1grpak

Stare Powązki to wciąż miejsce niezwykłe - Dla warszawiaków i dla wszystkich którym zdarzyło się zagubić w cmentarnych alejkach. Niewiele pozostało nam zabytków tak wartościowych i przemawiających do wyobraźni.

Stronę znajdziemy TUTAJ , a fanpage, gdzie możemy swoje zgłaszać sugestie - TUTAJ .

d1grpak
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1grpak