Trwa ładowanie...

Ruszył sezon Koncertów Chopinowskich! Publikujemy program

To najbardziej rozpoznawalne wydarzenie muzyczne w Warszawie.

Share
Ruszył sezon Koncertów Chopinowskich! Publikujemy program
d43ewf7

Wystartował 58. sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich. Recitale pod pomnikiem Chopina będą się odbywać w każdą niedzielę o godz. 12.00 i 16.00. Koncerty będą organizowane się do 24 września.

Tegoroczny sezon Koncertów Chopinowskich zainaugurował koncert 14 maja w wykonaniu Lukasa Geniušasa, laureata 2. miejsca Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

Do końca września pianiści z całego świata odegrają 40 koncertów. To okazja dla tych, którzy chcą posłuchać muzyki Chopina w różnych interpretacjach. Kolejny koncert odbędzie się 21 maja o godz. 12.00. Wówczas zagra Kevin Kenner. Takashi Yamamoto wystąpi 18 czerwca o godz. 16.00. Podczas tegorocznego sezonu zaprezentuje się także cała plejada polskich, młodych gwiazd fortepianu. Koncerty odbywają się w każdą niedzielę dwukrotnie, o godz. 12.00 i 16.00.

Od 1959 roku

Recitale Chopinowskie pod pomnikiem Chopina, które we współpracy z Łazienkami Królewskimi organizuje Stołeczna Estrada i Towarzystwo im. Fryderyka Chopina, cieszą się ogromną popularnością, zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców Warszawy. Co roku bierze w nich udział ok. 80 tys. słuchaczy. Dla pianistów te występy są prawdziwym zaszczytem.

d43ewf7

– Koncerty Chopinowskie to jedna z najstarszych imprez muzycznych stolicy – wyjaśnia RDC dyrektor Stołecznej Estrady Andrzej Matusiak. Jego zdaniem to najbardziej rozpoznawalne wydarzenie muzyczne w Warszawie. Pierwszy koncert odbył się w 1959 roku – rok po odbudowie zniszczonego pomnika Chopina.

źródło: um.warszawa.pl

d43ewf7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43ewf7
d43ewf7