Trwa ładowanie...
kobiety
Tomasz Jakubowski
09-06-2016 09:08

Ruszył Światowy Szczyt Kobiet. Głównymi tematami - innowacje i nowe technologie

Po raz pierwszy kongres został zorganizowany w Polsce, w tej części Europy i w kraju postkomunistycznym.

Ruszył Światowy Szczyt Kobiet. Głównymi tematami - innowacje i nowe technologie
d4gsvi9

Od czwartku, przez kolejne trzy dni w Warszawie odbywać się będzie Światowy Szczyt Kobiet, zwany kobiecym Davos - forum wymiany myśli kobiet z całego świata, reprezentujących różne sektory - gospodarkę, politykę i organizacje pozarządowe.

Światowe Szczyty Kobiet są organizowane od 26 lat przez Global Summit of Women z siedzibą w Waszyngtonie. - Chodzi o to, by pokazać, jaka siła drzemie w kobietach, jakim ogromnym potencjałem są kobiety i jak wiele zmieniają na całym świecie - powiedziała Dorota Warakomska z Kongresu Kobiet, który jest jednym z inicjatorów Szczytu w Polsce.

Dodała, że spotkanie to jest nazywane kobiecym Davos ze względu na tematykę, której dotyczy; poruszane są tam głównie problemy związane za sprawami gospodarczymi, biznesowymi, ale także dotyczące globalnych trendów, tendencji na świecie - w gospodarce i na światowych rynkach pracy.

Szczyty gromadzą kobiety zarówno ze sfery biznesu, czyli przedstawicielki korporacji czy właścicielki przedsiębiorstw, jak i kobiety działające w organizacjach pozarządowych, reprezentantki mediów i polityki czy administracji państwowej.

d4gsvi9

Według Warakomskiej wymiana myśli między tymi trzema światami: biznes-polityka-NGO jest bardzo istotna. - I nie chodzi w niej tylko o porozmawianie i poinformowanie się o działaniach, ale jest inspiracją i stanowi pole do wymiany doświadczeń - powiedziała.

Zwróciła uwagę, że Światowy Szczyt Kobiet po raz pierwszy został zorganizowany w Polsce, w tej części Europy i w kraju postkomunistycznym.

Jak poinformowała Warakomska, w tym roku tematem głównym Szczytu są innowacje i nowoczesne technologie, budowanie gospodarki w erze cyfrowej.

Według programu wydarzenia w gali otwarcia, w czwartek wieczorem ma wziąć udział premier Polski Beata Szydło; wcześniej, po południu w panelu poświęconym biznesowi w Polsce - wicepremier Mateusz Morawiecki. W forum wymiany myśli burmistrzów i prezydentów miast zaplanowano udział prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

d4gsvi9

Warakomska dodała, że w Szczycie weźmie udział około tysiąca kobiet z 74 krajów. Oprócz delegatek z Polski, w spotkaniu uczestniczyć będą m.in. była prezydent Kosowa Atifete Jahjaga oraz była premier Łotwy Laimdota Straujuma.

Wcześniejsze Światowe Szczyty Kobiet odbyły się m.in w Malezji, Grecji, Turcji, Chinach, Chile czy Brazylii.

d4gsvi9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gsvi9