Trwa ładowanie...

Ruszyła budowa Strefy Kibica w Warszawie

Będzie to największa strefa spośród wszystkich tworzonych na mistrzostwa Euro 2012, zarówno w Polsce jak i na Ukrainie. Miejmy nadzieję, że wszyscy szczęśliwie do niej dotrą...

Ruszyła budowa Strefy Kibica w Warszawie
d3eabd6
d3eabd6

Warszawska Strefa Kibica, umiejscowiona na pl. Defilad oraz częściowo na ul. Marszałkowskiej, będzie zajmować obszar o wielkości 120 000 metrów kwadratowych. Będzie mogła przyjąć ponad 100 tysięcy osób jednocześnie. Montaż wszystkich elementów technicznych, z których składać się będzie Strefa, potrwa do 3 czerwca. Miejsce będzie funkcjonowało przez 24 dni, czyli przez cały czas trwania mistrzostw - od 8 czerwca do 1 lipca.

Oficjalne otwarcie Warszawskiej Strefy Kibica nastąpi 7 czerwca w godzinach wieczornych - dzień przed pierwszym meczem. W dni meczowe będzie otwarta w godzinach 12:00 - 1:00 w nocy, a w dni bez meczów w godzinach 12:00 - 23:00. W dniu oficjalnego pożegnania, czyli 1 lipca, zabawa potrwa aż do godziny 4:00 nad ranem. Całkowity demontaż zakończy się 3 lipca.

Na czas działania Warszawskiej Strefy Kibica, jej teren zostanie ogrodzony. Powstanie siedem wejść z czterech stron (pl. Defilad od ulic: E. Plater, Świętokrzyskiej, Marszałkowskiej i Al. Jerozolimskich).Na miejscu** **zamontowanych zostanie 6 telebimów. Największy z nich będzie miał łączną powierzchnię aż 147 metrów kwadratowych i będzie największym zamontowanym w Polsce do tej pory obiektem tego rodzaju. Będzie można oglądać na nim transmisję wszystkich meczów rozgrywanych podczas Euro 2012. Będzie też scena przy wejściu od Marszałkowskiej oraz dwie trybuny ulokowane przy dwóch głównych wejściach.

My tylko mamy nadzieję, że kibice bez problemu dojadą do Warszawskiej Strefy Kibica. Sądząc z załączonego rysunku (nadesłanego przez Czytelnika), mogą być kłopoty...

d3eabd6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3eabd6