Trwa ładowanie...

Ruszyła rekultywacja jeziora Zgorzała!

Koniec z uciążliwymi podtopieniami budynków?

Share
Ruszyła rekultywacja jeziora Zgorzała!
dyzbkew

Ruszyła rekultywacja jeziora Zgorzała. Już wczoraj wykonawca, firma MKL- BUD Michał Lulis została wprowadzony na budowę. Koszt pierwszego etapu inwestycji to ponad 5 milionów złotych. Wszystkie prace potrwają do 30 października 2013 roku.

Jeziorko Zgorzała jest od lat zasypywane ziemią i gruzem. Podczas gwałtownych opadów dochodziło w tym rejonie do licznych podtopień na osiedlach i prywatnych posesjach. Teraz Zgorzała będzie oczyszczona.

Jeziorko ma prawie 11 hektarów powierzchni. Po rekultywacji pozwoli na rozwiązanie problemu podtopień w południowej części Zielonego Ursynowa. Dodatkowo zostaną też wykonane umocnienia i przepusty pod ul. Dumki oraz na Kanale Jeziorki.

dyzbkew

Rekultywacja jest kolejnym etapem realizowanego od 14 lat na Ursynowie programu małej retencji. To jedyny taki program w Warszawie. Jego celem jest rekultywacja stawów i oczek wodnych ze względu na ich znaczenie jako zbiorników retencyjnych oraz zachowanie walorów przyrodniczych i rekreacyjnych.

Do tej pory zrekultywowano stawy: Mały, Krosno, Czyste, Kądziołeczka, Beręsewicza, Wyścigi, oczko wodne Moczydło i przebudowano Kanał Jeziorki.

dyzbkew
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyzbkew