Trwa ładowanie...

Ruszyły obchody Święta Policji!

Zaplanowano wiele atrakcji dla mieszkańców Warszawy!

Ruszyły obchody Święta Policji!
d20o5g5
d20o5g5

We wtorek wypada 94. rocznica powstania policji. Z tej okazji zaplanowano liczne uroczystości, które ze względów praktycznych odbywają się w weekend.

Wczoraj miała miejsce ceremonia wręczenia odznak i aktów nominacyjnych na wyższe stopnie policyjne.

Dzisiaj wydarzenia związane z obchodami święta policji rozpoczęły się już o 9.00 rano w komendzie głównej, gdzie kierownictwo Policji i zaproszeni goście oddali hołd poległym na służbie funkcjonariuszom. Około południa w Sali Balowej Zamku Królewskiego zostaną wręczone nominacje i odznaczenia oraz odbędzie się koncert muzyki klasycznej. Jednocześnie* na Rynku Nowego Miasta policyjne orkiestry z Ukrainy, Komendy Stołecznej Policji, Wrocławia i Katowic zagrają koncerty, które będą otwarte dla publiczności.*

W okolicach godziny 13.15 na Placu Zamkowym Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński złoży meldunek Prezesowi Rady Ministrów. Odbędą się także uroczystości promocji absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz ślubowania nowoprzyjętych stołecznych funkcjonariuszy. Wtedy także będzie można obejrzeć* pokaz policyjnego sprzętu. Znowu zagrają policyjne orkiestry, a dzisiejsze obchody zakończy defilada pododziałów policji i promowanych.*

d20o5g5

Jutro o 9.00 rozpocznie się msza w Bazylice Świętego Krzyża. O godzinie 13.00 na Agrykoli, przy Myśliwieckiej 9, będzie można wziąć udział w rodzinnym pikniku, podczas którego odbędą się* występy artystyczne, pokazy sprzętu oraz koncerty zespołów muzycznych. Dzieci będą mogły wziąć udział w konkursach edukacyjnych* (np. dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym).

Na 15.00 zaplanowano mecz piłki nożnej, w którym stołeczni funkcjonariusze zmierzą się na Stadionie Agrykola z reprezentantami Żandarmerii Watykańskiej.

d20o5g5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20o5g5