Trwa ładowanie...

Ruszyły prace nad planem zagospodarowania Osi Saskiej!

Miasto stołeczne Warszawa przystąpiło do prac nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego Osi Saskiej

Ruszyły prace nad planem zagospodarowania Osi Saskiej!
d2l9reu
d2l9reu

Miasto stołeczne Warszawa przystąpiło do prac nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego Osi Saskiej . Zapraszają też warszawiaków do składania wniosków i propozycji, co w tym miejscu powinno się zmienić. Może dzięki temu na opuszoczony i smutny Plac Piłsudskiego wróci życie?

Każdy może przedstawić swoje propozycje i wnioski. Wnioski należy składać na piśmie w siedzibie Urzędu m. st. Warszawy, ul. Marszałkowska 77/79, 00-683 Warszawa, na parterze wejście od ul. Marszałkowskiej (z zaznaczeniem „Wniosek do planu Osi Saskiej”) w terminie *do dnia 17 grudnia 2013 r. *Wniosek powinien zawierać nazwisko, imię, nazwę i adres wnioskodawcy, przedmiot wniosku oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczy. Więcej informacji tutaj

d2l9reu

Aktywiści ze stowarzyszenia " Saski 2018 " zachęcają do składania wniosku o przywrócenie w tym miejscu Pałacu Saskiego:

Zachęcamy wszystkie osoby popierające odbudowę zachodniej pierzei pl. Piłsudskiego, w szczególności odbudowę pałacu Saskiego, w jej historycznym kształcie, aby złożyły takie wnioski. (...) Uzasadnienie wniosku jest całkowicie dowolne, tylko od Was zależy, jaką nadacie mu formę i treść. Wnioski do planu miejscowego są przewidzianym przez ustawodawcę sposobem partycypacji społecznej w kształtowaniu przestrzeni publicznej i teraz nadeszła chwila, aby wypowiedzieć się, czego chcemy w tym miejscu i dlaczego. Im więcej wniosków, tym większa presja na gminę, aby plan uwzględniał postulaty.
Złożenie uwag do planu miejscowego jest najlepszym sposobem, aby pokazać włodarzom, jak bardzo zależy nam na pięknym, miejskim placu, świadczącym o tożsamości stolicy, akcentującym jej tradycję i historię.

Dziś Plac Piłsudskiego to smutna betonowa pustynia... Jednak nie zawsze tak było. Jeszcze do 1944 roku plac miał charakter najbardziej reprezentacyjnego miejsca w Warszawie, stanowił jej historyczne centrum. Ze wszystkich stron okalały go reprezentacyjne gmachy i pałace: pałac Saski, pałac Bruhla, pałac Kronenberga, Hotel Europejski, Sądy Wojskowe i kilka kamienic z XIX w.

Pałac Saski był jednym z najbardziej reprezentacyjnych gmachów przedwojennej Warszawy. Pomimo wielu prób, do dziś nie doczekał się odbudowy. Członkowie stowarzyszenia "Saski 2018" liczą na to, że warszawiacy poprą ich pomysł odbudowy pałacu, dzięki czemu na Plac Piłsudskiego wróci życie i dawna świetność.

d2l9reu

Co o tym myślicie?

Czytaj również: Czy warszawiacy chcą odbudowy Pałacu Saskiego?

d2l9reu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l9reu