Trwa ładowanie...
d6yh7g2

Ruszyły wiosenne porządki

W sprzątaniu miasta pomagają nawet więźniowie. Miasto posadzi 300 tys. kwiatów!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ruszyły wiosenne porządki
d6yh7g2

Ruszyły wiosenne porządki. Sprzątane są ulice. Te, administrowane przez Zarząd Oczyszczania Miasta stanowią 40 % - jak czytamy na stronach ZOM-u. Są zamiatane z piasku, który zgromadził się przy krawężnikach przez zimowe miesiące i czyszczone z zalegających na nich śmieci. Wycinane są chwasty i trawy rozrastające się z trawników w kierunku jezdni.

Firmy, które dokonują tych prac, działając na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta, zobowiązane są do wywiezienia zgromadzonych najczęściej w workach zanieczyszczeń do 24 godzin od ich zebrania.

Z warszawskich chodników znikają skrzynie z piaskiem. Usuwane są przerosty traw i chwastów zarastające płyty chodnikowe. Tereny, którymi opiekuje się ZOM: przejścia na skrzyżowaniach, dojścia do stacji metra, kładki, chodniki wokół parków przez nas administrowanych i na mostach, reprezentacyjne place, strefy SPPN są kompleksowo zamiatane z resztek piasku.

d6yh7g2

Kto pomaga w sprzątniu?

W prace na rzecz miejskiego porządku włączona jest także grupa osadzonych z Zakładu Karnego Warszawa Białołęka oraz zespół pracowników Zarządu Oczyszczania Miasta, zatrudnionych w ramach aktywizacji osób bezrobotnych.

Na miejskich terenach zieleni przyulicznej trwa wiosenne wygrabianie i zbieranie pozimowych zanieczyszczeń. Przycinane są krzewy, a drzewa, głównie kuliste formy robinii, szerzej znane pod nad nazwą akacji, podlegają technicznym cięciom pielęgnacyjnym. Ściągany jest stroisz - zimowe, jodłowe przykrycie roślin, natomiast donice na kwiaty myte.

Pod opieką Zarządu Oczyszczania Miasta są parki: Skaryszewski, Praski, Fosa, Ujazdowski, Pole Mokotowskie i Ogród Saski.

d6yh7g2

Przed nami prace związane z wiosennymi nasadzeniami. W tym roku miasto zostanie obsadzone ok. 300 tysiącami kwiatów. Ukwiecenie wiosenne składa się głównie z czerwonych, żółtych i białych tulipanów oraz różnokolorowych bratków. Dla przykładu w samym tylko Śródmieściu w wazach i kwietnikach zasadzonych zostanie ok. 37 tysięcy bratków.

d6yh7g2

Podziel się opinią

Share
d6yh7g2
d6yh7g2