Trwa ładowanie...
d3sgg56

Ruszyły zapisy do Wielkiej Ursynowskiej!

5 km po jednym z najbardziej nietypowych miejsc w stolicy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ruszyły zapisy do Wielkiej Ursynowskiej!
d3sgg56

Ruszyły zapisy do trzeciej edycji biegu „Wielka Ursynowska”. Bieg na dystansie ok. 5 km odbędzie się 31 sierpnia (niedziela) o godz. 10.00. Warszawiacy (i nie tylko) pobiegną po jednym z najbardziej nietypowych miejsc w stolicy – Torze Wyścigów Konnych „Służewiec”.

„Wielka Ursynowska” ma charakter charytatywny: połowa wpisowego (wynoszącego 20 zł od osoby) zostanie przekazana na rzecz fundacji Pegasus z przeznaczeniem na rehabilitację uratowanych koni cierpiących wskutek niehumanitarnych działań człowieka.

Bieg odbędzie się po nawierzchni trawiastej – dokładnie tam, gdzie odbywają się gonitwy koni. Do przebiegnięcia są dwa okrążenia toru, czyli około 5 km. Jest to interesujące wyzwanie dla miłośników biegania, bo tor rzadko wykorzystywany jest w ten sposób. W 1987 roku odbyły się tutaj Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych, a w 2010 r. cykl kameralnych zawodów Grand Prix Wyścigów. Od 2012 r. odbywa się na tym terenie Wielka Ursynowska.

d3sgg56

Zawody „Wielka Ursynowska” odbędą się w ramach pikniku rodzinnego „Dzień Ursynowski na Wyścigach”. O godz. 10.00 start biegu, a od godz. 12.00 między II a III trybuną odbędzie się wiele atrakcji: występy artystyczne, atrakcje sportowe, dmuchane zjeżdżalnie i wioska indiańska. O godz. 15.00 wystartuje gonitwa „Nagroda Ursynowska o Puchar Burmistrza Dzielnicy Ursynów”. Piknik potrwa do godz. 18.00. Organizatorem biegu i pikniku jest Dzielnica Ursynów.

Szczegóły biegu znajdziemy na tej stronie .

d3sgg56

Podziel się opinią

Share
d3sgg56
d3sgg56