Trwa ładowanie...
di99nsc

Ruszyły zapisy na IX Ursynowskie Dyktando

Od kilku lat bierze w nim udział prawie 250 uczestników!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ruszyły zapisy na IX Ursynowskie Dyktando
di99nsc

W niedzielę, 9 listopada 2014 r. o godzinie 10:00 w sali sportowej przy ul. Hawajskiej 7 odbędzie się IX Ursynowskie Dyktando im. Andrzeja Ibisa-Wróblewskiego. Uczestnicy zmierzą się z tekstem przygotowanym przez prof. dr hab. Jerzego Bralczyka oraz doc. dr Grażynę Majkowską. Powalcza o puchar i tytuł Mistrza Języka Polskiego – Ursynów 2014.

Czytaj też: Akcja: przynieś książkę pacjentom Instytutu Onkologii w Warszawie!

Dzielnica Ursynów od 9 lat organizuje Ursynowskie Dyktando dla wszystkich, którzy interesują się językiem polskim. Od kilku lat bierze w nim udział prawie 250 uczestników. Jego celem jest promocja wśród mieszkańców Warszawy zasad poprawnej polszczyzny, sprawdzenie znajomości zasad ortograficznych wykorzystywanych w tekście pisanym, a także sprawdzenie umiejętności pisania ze słuchu.

di99nsc

Do udziału zaproszeni są wszyscy chętni, bez względu na wiek, wykształcenie i wykonywany zawód,
zainteresowani piękną polszczyzna, jej prawidłową pisownią. Do zeszłego roku wyjątkiem były osoby, które zawodowo zajmują lub zajmowały się ortografią języka polskiego. Ze względu na duże zainteresowanie Dyktandem, w tym roku wprowadzono* nową kategorię – „Ekspert”,* w której mogą rywalizować także takie osoby.

Od 2012 r. Ursynowskie Dyktando nosi imię wybitnego mieszkańca Ursynowa Andrzeja Ibisa-Wróblewskiego – dziennikarza, językoznawcy, publicysty, krytyka muzycznego, popularyzatora poprawnej polszczyzny. Jego postać na trwałe wpisała się w historię Ursynowa: był twórcą pierwszego w Polsce tygodnika lokalnego „Pasmo”, był zaangażowany w utworzenie pierwszej w Polsce eksperymentalnej telewizji kablowej „Ursynat”, współtworzył Ursynowsko-Natolińskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne.

W tegorocznym Dyktandzie wyłonieni będą laureaci w pięciu kategoriach: „Open” (uczestnicy Dyktanda, z wyłączeniem kategorii „VIP” i „Ekspert”), „Juniorzy” (roczniki 1995-2000), „Młodziki” (roczniki 2001 i młodsi), „VIP” (osoby imiennie zaproszone do Dyktanda przez Burmistrza Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy) oraz „Ekspert” (osoby, które zawodowo zajmują lub zajmowały się ortografią języka polskiego, w tym absolwenci filologii polskiej z tytułem magistra bądź licencjata, a także pracownicy naukowi z tego zakresu). O kolejności w każdej kategorii decydować będzie najmniejsza liczba popełnionych błędów ortograficznych i interpunkcyjnych.

Zapisy do udziału w Dyktandzie przyjmowane będą w terminie od 23 września do 6 listopada 2014 r. (lub do wyczerpania limitu miejsc - 220 osób w kategorii „Open” oraz po 15 osób w kategoriach „Ekspert”):
- telefonicznie pod nr (22) 545 71 43 (w dni powszednie w godz. 8.00-16.00)
- pocztą elektroniczną na adres: dyktando@ursynow.pl,
- osobiście w siedzibie Urzędu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy przy al. KEN 61, pok. 238 (w dni powszednie w godz.
8.00-16.00).

di99nsc

Udział jest bezpłatny!

Na zwycięzców czekają nagrody i dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymają symboliczne pamiątkowe upominki. Regulamin Konkursu dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej .

Sprawdź inne darmowe wydarzenia w Warszawie!

di99nsc

Podziel się opinią

Share
di99nsc
di99nsc