Trwa ładowanie...
d27ak5u

Ryanair ma dość. Wycofuje połączenia z Lotniska Chopina w Warszawie

Z końcem marca 2018 r. Ryanair ma przestać latać na najważniejszych trasach krajowych z warszawskiego lotniska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryanair ma dość. Wycofuje połączenia z Lotniska Chopina w Warszawie
d27ak5u

Władze tanich linii zapowiedziały wycofanie połączeń między lotniskiem na Okęciu a tymi w Gdańsku i we Wrocławiu. Co więcej, złożyły też skargę do Komisji Europejskiej na Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" - zarządcę portu w Warszawie.

Z końcem marca 2018 r. Ryanair ma przestać latać na najważniejszych trasach krajowych z warszawskiego lotniska. Za wyjątkiem połączenia ze Szczecina zawieszone zostaną loty do Gdańska i Wrocławia, które cieszą się wielkim wzięciem wśród podróżnych. Jak pisaliśmy jakiś czas temu, podróże samolotem z Gdańska do Warszawy w tym roku po raz pierwszy od dawna okazały się popularniejsze od tych do Londynu.

Powodem decyzji jest wyznaczenie miejsc stacjonowania samolotów Ryanaira w dużej odległości od terminalu, w związku z czym przewoźnik ma trudności z funkcjonowaniem na Lotnisku Chopina. Juliusz Komorek, dyrektor ds. regulacyjnych i prawnych linii, skarżył się, że od kiedy w lipcu stanowiska zostały przesunięte, czas przejazdu autobusem do samolotu wynosił 20 min. Sytuacja była nie do przyjęcia w związku z tym, że chodziło o trasy biznesowe, realizowane po 3 razy dziennie.

d27ak5u

Po złożeniu skargi do PPL samoloty irlandzkiego przewoźnika zostały przemieszczone nieco bliżej lotniskowego terminala, jednak zmiana okazała się niesatysfakcjonująca. Stąd decyzja o wycofaniu połączeń i złożenie kolejnej skargi – tym razem do Komisji Europejskiej. Władze Ryanaira uważają, że zarządca warszawskiego lotniska nadużywa pozycji. Połączenia z Warszawy do Gdańska i Wrocławia mają być realizowane do końca sezonu zimowego.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Chciał wynająć mieszkanie dla pracownika z Jemenu. Usłyszał: "żadnych Arabów, studentów, zwierząt i małych dzieci"

d27ak5u

Podziel się opinią

Share
d27ak5u
d27ak5u