Trwa ładowanie...

#ryjkuzniara - nietypowa kampania Hejtstopu [WIDEO]

"W założeniu ma wywołać publiczną dyskusję na temat sposobów radzenia sobie z narastającym problemem nienawistnych komentarzy"

Share
#ryjkuzniara - nietypowa kampania Hejtstopu [WIDEO]
d7gla8a

- Tak jak nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania, tak brak profilu w portalu społecznościowym wcale nie chroni przed przykrymi skutkami mowy nienawiści w sieci - informuje Hejtstop, czyli kamapania walcząca z mową nienawiści.

Na 27 listopada 2015 roku przypada start najnowszej kampanii realizowanej przez HejtStop. #ryjkuźniara to projekt medialno-edukacyjny, który koncentruje się na zagadnieniu nienawiści w Internecie. Ambasadorem kampanii zgodził się zostać jeden z najbardziej znanych i zarazem hejtowanych dziennikarzy w Polsce – Jarosław Kuźniar.

Oprócz pokazania sposobu reagowania na nienawiść w rzeczywistości wirtualnej, kampania w założeniu ma wywołać publiczną dyskusję na temat sposobów radzenia sobie z narastającym problemem nienawistnych komentarzy zamieszczanych na portalach społecznościowych oraz zwrócić uwagę na konsekwencje prawne i społeczne, jakie pociąga za sobą ich pisanie. Pragnęlibyśmy dotrzeć do jak największej liczby prywatnych użytkowników Internetu i uwrażliwić ich na kwestie związane z kulturą języka komentarzy oraz zapoznać ich ze sposobami wyrażania opinii bez udziału mowy nienawiści.

HejtStop to kampania, która walczy z antysemityzmem, homofobią, ksenofobią, rasizmem oraz ze wszelkimi innymi przejawami mowy nienawiści w przestrzeni publicznej i w Internecie.

d7gla8a

O wulgaryzmach i rasistowskich hasłach na warszawskich ścianach oraz akcjach HejtStopu pisaliśmy wielokrotnie. Niedawno przy okazji napisów, jakie pojawiły się przy Nowym Świecie 23/25 , w Pasażu Italia, gdzie znajduje się Punkt Info dla Migrantów. Nieznani sprawcy przyozdobili pasaż nienawistnymi napisami i znakami takimi jak: White Power, Białego Nowego Roku i krzyżami celtyckimi. Gdy HejtStop je zamalował, pojawiły się następne , o wiele groźniejsze: "Potniemy was", "Zaj...my was lewackie k...y", "White Power" ("Biała Siła"), "Biała Warszawa", "Białe Śródmieście", "White Pride" ("Biała duma"), a nawet "SS".

Zobaczcie film!

d7gla8a

Podziel się opinią

Share
d7gla8a
d7gla8a