Trwa ładowanie...

Rzuć talerzem i "odzłość się"

Festiwal tłuczenia talerzy wraca do pubu Alternatywa Cafe

Rzuć talerzem i "odzłość się"
daqeeap
daqeeap

To już druga odsłona tego oryginalnego festiwalu, na którym każdy bez wyjątku może pozbyć się złych emocji i frustracji, rzucając talerzem o ścianę. Co prawda wydarzenie zaplanowane jest dopiero na 5 lipca, ale już na jednym ze społecznościowych fanpageów udział w wydarzeniu zadeklarowało niemal 5 tysięcy osób.

- Dobrze jest potłuc talerze, wykrzyczeć złość, odstresować się, ale w sposób nieszkodliwy. Tak, by nie skrzywdzić innych - powiedziała WawaLove.pl Weronika Bauer ze sklepu Nic Podobnego, organizatorka Festiwalu Tłuczenia Talerzy - "Odzłość się".

Tłuczenie talerzy odbywać się będzie tylko w wyznaczonej do tego celu strefie, tylko pod nadzorem organizatorów. Ze względów bezpieczeństwa uczestnicy nie mogą tłuc kupionych talerzy poza strefą tłuczenia ani wnosić na teren wydarzenia własnych przedmiotów do stłuczenia. Organizatorzy zapewniają okulary ochronne i zalecają do ubrania się w spodnie z długimi nogawkami i zakryte buty.

Skąd pomysł? - Rozmawialiśmy sobie o złości w sklepie. Interesujemy się trochę psychologią, opowiadałyśmy więc sobie, jak reagujemy na stres, co jest najlepszą metodą by się wyładować, jak przeżyć katharsis. I nagle wymyśliliśmy ten festiwal. W tym samym czasie odezwała się do nas Alternatywa Cafe z Marszałkowskiej. Oni maja lokal, my pomysł. Tak się zaczęło - mówi Bauer.

daqeeap

Szczegóły:
- Lokalizacja: Alternatywa Cafe przy Placu Unii Lubelskiej w Warszawie, wejście od Al. Szucha.
- Data i czas: 5 lipca 2015 od 14:00 do 18:00
- Wstęp: bezpłatny
- Talerze: zapewnia organizator (sklep Nic Podobnego), talerze do stłuczenia będzie można kupić na miejscu za symboliczną cenę. - Ekspresja: na talerzach uczestnicy będą mogli zrobić własny napis czy obrazek. Organizatorzy zachęcają też do wykrzyczenia swojej złości w celu odzłoszczenia się.
- Ograniczenia: organizatorzy nie będą tolerować mowy nienawiści. Chcą by było to wesołe wydarzenie, zdrowe odzłoszczenie się.

Po festiwalu zostanie cała góra potłuczonych ceramicznych talerzy, które można wykorzystać do celów artystycznych. Organizatorzy zachęcają do zgłaszania się osób prywatnych i instytucji, które chciałyby otrzymać stłuczki. Nie trzeba się umawiać, wystarczy przyjść o 18:30 z własnym pojemnikiem lub pudełkiem.

daqeeap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
daqeeap