Trwa ładowanie...

Są pieniądze na most Łazienkowski!

55 mln z budżetu centralnego. Resztę dołoży Warszawa

Share
Są pieniądze na most Łazienkowski!
d1tpp2q

- Dziś na sesji Rady Miasta zaproponujemy przesunięcie 110 mln zł na remont mostu. Premier Ewa Kopacz oferuje pomoc dla Warszawy w wysokości 55 mln zł - poinformowała dziś prezydent Warszawy . Rząd wyłoży część pieniędzy, władze Warszawy dołożą resztę. Most Łazienkowski jest wyłączony z ruchu po potężnym pożarze, do którego doszło 14 lutego.

Dziś na sesji RM zaproponujemy przesunięcie 110 mln zł na remont mostu. Premier oferuje pomoc dla w wys. 55mln zł.

— Hanna Gronkiewicz (@hannagw)

d1tpp2q

– Najpierw potrzebny jest kosztorys. Pani premier zaraz po jego otrzymaniu przeznaczy konkretną sumę, bo to bardzo ważna przeprawa. Nie tylko dla warszawiaków, ale także wszystkich przyjeżdżających do stolicy – powiedziała w rozmowie z TVP.info rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska.

* Pożar wybuchł po południu 14 lutego . Pod częścią mostu zapaliły się leżące tam drewniane deski.* Podczas pożaru temperatura dochodziła do nawet 1000 stopni Celsjusza. Doprowadziło to do uszkodzenia konstrukcji budowli. Pożar ugaszono po 12 godzinach.

Łazienkowski ma zostać wyremontowany w połowie przyszłego roku. Zobaczcie: Zdejmują nawierzchnię mostu Łazienkowskiego . Codziennie przez Wisłę przejeżdżało nim około 130 tysięcy pojazdów.

d1tpp2q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tpp2q