Trwa ładowanie...
d35tgkp

Sąd wstrzymał wykonanie decyzji komisji reprywatyzacyjnej. Kaleta oburzony

Warszawski Sąd Administracyjny wstrzymał wykonanie decyzji komisji, która uchyliła reprywatyzację kamienicy przy Schroegera 72. Sebastian Kaleta z PiS nie kryje niezadowolenia z wyroku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sebastian Kaleta podkreśla, że wyrok sądu odbije się na mieszkańcach kamienicy
Sebastian Kaleta podkreśla, że wyrok sądu odbije się na mieszkańcach kamienicy (East News)
d35tgkp

- Reprywatyzacja tej nieruchomości była przeprowadzona niezgodnie z prawem. Było tam dużo wątków. Kluczowym była sytuacja mieszkańców kamienicy, którzy mieli podwyższone czynsze i liczyli, że decyzja komisji przyniesie im ulgę - tłumaczy.

Postanowienie komisji o uchyleniu reprywatyzacji zaskarżyli beneficjenci, którzy przejęli budynek. - Pierwotnie SA oddalił ten wniosek beneficjentów o wstrzymanie naszej decyzji - przypomniał Kaleta, jednak sytuacja się zmieniła.

d35tgkp

Zdaniem Kalety, decyzja sądu pokazuje, że bardziej zależy mu na finansach beneficjentów niż mieszkańców kamienicy. - Wykonanie decyzji miało na czas postępowania sądowego gwarantować, że mieszkańcy pokrzywdzeni przez reprywatyzację nie będą odczuwali jej skutków na czas sporu między komisją, miastem i beneficjentami. Będziemy skarżyć to postanowienie - zapowiedział członek komisji reprywatyzacyjnej.

Od momentu, gdy komisja weryfikacyjna zajęła się nieruchomością przy Schroegera 72, jej mieszkańcy płacili niższe czynsze. Możliwe, że teraz najemcy powrócą do starych stawek. W praktyce, opłaty za mieszkanie mogą wzrosnąć o kilkaste procent.

Źródło: se.pl

d35tgkp

Zobacz także: Siemoniak wytyka Kaczyńskiemu brak prawa jazdy: "Taka figura jest ryzykowna"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d35tgkp

Podziel się opinią

Share

d35tgkp

d35tgkp