Trwa ładowanie...

Sąd zdecydował ws. ul. Lecha Kaczyńskiego. Wraca al. Armii Ludowej

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję wojewody mazowieckiego, który zmienił nazwę al. Armii Ludowej na ul. Lecha Kaczyńskiego. Rada Warszawy w połowie listopada ubiegłego roku postanowiła zaskarżyć zarządzenia wojewody dotyczące zmian nazw 12 ulic.

Share
Sąd zdecydował ws. ul. Lecha Kaczyńskiego. Wraca al. Armii Ludowej
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Franciszek Mazur
d1fjc3y

W poniedziałek sąd administracyjny uchylił zarządzenia wojewody w sprawie dekomunizacji 12 ulic w Warszawie. Poza al. Armii Ludowej na al. Lecha Kaczyńskiego zmiana dotyczy także ulic z 17 stycznia na Komitetu Obrony Robotników, z St. Kulczyńskiego na Rodziny Ulmów, z St. Wrońskiego na Anny Walentynowicz, z S. Bartosika na Grzegorza Przemyka, z T. Duracza na Zbigniewa Romaszewskiego, z F. Bartoszka na Stanisława Pyjasa oraz z J. Wasilkowskiego na Wojciecha Kilara.

Sędzia uzasadnił swoją decyzję tym, że podstawowym błędem był brak wykazania przez wydającego zarządzenie, w jaki sposób w tych nazwach był propagowany komunizm.

Przez trzy dni Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie będzie rozstrzygał, czy wojewoda mazowiecki miał prawo zdekomunizować kilkadziesiąt nazw ulic. Natomiast Zarząd Dróg Miejskich zapowiedział, że będzie domagać się zwrotu kosztów wymiany tablic, który wydał na to pół miliona złotych.

Zobacz także: Antoni Macierewicz o decyzji prezydenta: "To cios serce"

* Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl*

d1fjc3y

Podziel się opinią

Share
d1fjc3y
d1fjc3y