Trwa ładowanie...
d2cwn8p

Samochód w flagą organizacji terrorystycznej w centrum Warszawy

Zdjęcie ujawnił w internecie ekspert od spraw terroryzmu Wojciech Szewko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samochód w flagą organizacji terrorystycznej w centrum Warszawy
d2cwn8p

Samochód z flagą Emiratu Kaukaskiego sfotografowano we wtorek w pobliżu Dworca Centralnego. Emirat Kaukaski jest uważany przez USA i Rosję za organizację terrorystyczną - informuje Radio Zet.

Zdjęcie ujawnił w internecie ekspert od spraw terroryzmu Wojciech Szewko. Twierdzi, że zdjęcie zrobiono we wtorek o godzinie 23. Szewko jest zaniepokojony. Nie wie, jak to się stało, że auto w ogóle wjechało do Polski? - dodaje Radio ZET.

Co widać na zdjęciu?

d2cwn8p

Czarny samochód z przyciemnionymi szybami stoi na parkingu przed Dworcem Centralnym. Na jego tylnej szybie widać flagę z szahadą, muzułmańskim wyznaniem wiary. Jest też charakterystyczne pismo arabskie, a na dole szabla. Ten znak występuje też na fladze talibów czy Somalilandu - islamskiej republice we wschodniej Afryce, nieuznawanej przez społeczność międzynarodową. Na zdjęciu widać austriackie numery rejestracyjne.

co więcej ten samochód przejechał przez polską granicę. z Austrii.

— Wojciech Szewko (@wszewko)

Policja skontrolowała auto

d2cwn8p

- Auto było dwukrotnie kontrolowane. Po raz pierwszy wieczorem, zanim jeszcze pojawiło się przy Dworcu Centralnym i w momencie kiedy pojazd miał odjechać z dworca. W środku znajdowało się kilka osób, kobiety i mężczyźni. Byli to cudzoziemcy. Sprawdzono pojazd, osoby oraz bagaże. Nic nie wzbudziło najmniejszych zastrzeżeń. Jak się okazało były to osoby nie poszukiwane przez policję. Nie było żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa, natomiast właściciel po interwencji usunął naklejkę z tylnej szyby pojazdu - mówi WawaLove st. asp. Mariusz Mrozek - rzecznik stołecznej policji.

Źródło: (radiozet/wawalove.pl)

Przeczytaj też: Robert Lewandowski deweloperem. Buduje apartamentowce w stolicy

d2cwn8p

Podziel się opinią

Share
d2cwn8p
d2cwn8p