Trwa ładowanie...

Samochód w flagą organizacji terrorystycznej w centrum Warszawy

Zdjęcie ujawnił w internecie ekspert od spraw terroryzmu Wojciech Szewko.

Samochód w flagą organizacji terrorystycznej w centrum Warszawy
d1iwsyy
d1iwsyy

Samochód z flagą Emiratu Kaukaskiego sfotografowano we wtorek w pobliżu Dworca Centralnego. Emirat Kaukaski jest uważany przez USA i Rosję za organizację terrorystyczną - informuje Radio Zet.

Zdjęcie ujawnił w internecie ekspert od spraw terroryzmu Wojciech Szewko. Twierdzi, że zdjęcie zrobiono we wtorek o godzinie 23. Szewko jest zaniepokojony. Nie wie, jak to się stało, że auto w ogóle wjechało do Polski? - dodaje Radio ZET.

Co widać na zdjęciu?

Czarny samochód z przyciemnionymi szybami stoi na parkingu przed Dworcem Centralnym. Na jego tylnej szybie widać flagę z szahadą, muzułmańskim wyznaniem wiary. Jest też charakterystyczne pismo arabskie, a na dole szabla. Ten znak występuje też na fladze talibów czy Somalilandu - islamskiej republice we wschodniej Afryce, nieuznawanej przez społeczność międzynarodową. Na zdjęciu widać austriackie numery rejestracyjne.

co więcej ten samochód przejechał przez polską granicę. z Austrii.

d1iwsyy

— Wojciech Szewko (@wszewko)

Policja skontrolowała auto

- Auto było dwukrotnie kontrolowane. Po raz pierwszy wieczorem, zanim jeszcze pojawiło się przy Dworcu Centralnym i w momencie kiedy pojazd miał odjechać z dworca. W środku znajdowało się kilka osób, kobiety i mężczyźni. Byli to cudzoziemcy. Sprawdzono pojazd, osoby oraz bagaże. Nic nie wzbudziło najmniejszych zastrzeżeń. Jak się okazało były to osoby nie poszukiwane przez policję. Nie było żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa, natomiast właściciel po interwencji usunął naklejkę z tylnej szyby pojazdu - mówi WawaLove st. asp. Mariusz Mrozek - rzecznik stołecznej policji.

Źródło: (radiozet/wawalove.pl)

d1iwsyy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1iwsyy