Samochód Warszawa w nowym wydaniu!

Będzie miała pięciolitrowy silnik i ponad 450 koni pod maską. Zobaczcie, jak będzie wyglądać
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samochód Warszawa w nowym wydaniu!

Powrót legendarnej marki to nie pomysł wielkich koncernów, ale indywidualnych pasjonatów. Przygotowują oni cztery projekty propozycji wyglądu przyszłej warszawy, z których na początku stycznia internauci będą mogli wybrać najlepszy.** Każdy z modeli będzie jednak stworzony na bazie chryslera 300C, będzie mieć pięciolitrowy silnik i ponad 450 koni pod maską**. Samochód ma też być stosunkowo lekki - ma ważyć około 1600 kilogramów. Każdy z projektów proponuję warszawę w nieco nowocześniejszym wydaniu, jednakże nie zapomniano o charakterystycznych dla tego samochodu stylowych przytłoczeniach na masce i bokach auta oraz detalach we wnętrzu.

Pomysł stworzenia następcy samochód narodził się w głowach dwóch wrocławian Michała Koziołka i Michała Puchalskiego, do których dołączył Adam Mally. Szkice, gotowe rysunki, a także wizualizacje komputerowe czekają juz tylko na realizacje. Aktualnie trwają prace nad szukaniem sponsorów i osób chętnych do współpracy przy projekcie. Pomysł wydawać się może szalony i nierealny, jednak w maju 2012 r. Michał Koziołek zrealizował projekt syreny na Euro. Na początku sfinansowanie projektu za 260 tysięcy złotych wydawało się niemożliwe, ale - dzięki pasji twórcy - sponsorzy szybko się znaleźli i w maju syrena była gotowa. Stanęła pod Stadionem Narodowym podczas meczu Polska-Anglia, a potem zaczęła objeżdżać salony samochodowe w całej Polsce. Model może osiągnąć prędkość do 250 km/h.

Powstanie tylko jeden model warszawy, a koszt projektu wyceniono wstępnie na około 200-280 tys. zł. Dwie propozycje wyglądu samochodu są już gotowe i możecie je obejrzeć w galerii poniżej. Do końca roku mają powstać kolejne dwie.

Podziel się
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.