Trwa ładowanie...

Samoloty nad Bemowem. Będzie głośniej!

Do końca lipca mieszkańcy dzielnicy muszą pogodzić się z uciążliwym ruchem lotniczym nad ich dzielnicą

Share
Samoloty nad Bemowem. Będzie głośniej!
d1rm36i

Lotnisku Chopina przechodzi obecnie przebudowę dróg kołowania i budowę drogi szybkiego zjazdu z Drogi Startowej DS-1. Z powodu prowadzenia prac w pasie drogi startowej, ze względów operacyjnych droga DS-1 jest wyłączana z użytkowania w porze nocnej. Urząd Dzielnicy Bemowo informuje, że mieszkańcy będą musieli pogodzić się z ewentualnym hałasem do końca lipca, wtedy mają zakończyć się prace remontowe.

Pojawiła się również konieczność prowadzenia startów i lądowań samolotów w porze dziennej w kierunku wschodnim. Będzie to skutkować przelatywaniem samolotów nad Bemowem . Powodem są wschodnie i południowo-wchodnie wiatry, utrzymujące się przez okres kilku tygodni, które są rodzajem anomalii pogodowej, we wcześniejszych latach takie zjawisko nie było obserwowane – podaje Urząd Dzielnicy Bemowo.

d1rm36i

Wszystko to będzie skutkować uciążliwym hałasem, wynikającym z ruchu samolotów nad gęstą zabudową osiedli należących do dzielnicy Bemowo. Obecnie jednak jest to jedyny sposób na przeprowadzenie prac remontowych i poradzenie sobie z niesprzyjającym wiatrem ze wschodu. Dzięki temu ma być zachowany prawidłowy ruch lotniczy na lotnisku.

d1rm36i

Podziel się opinią

Share
d1rm36i
d1rm36i