Trwa ładowanie...

Sąsiedzka Gwiazdka Podwórkowa na Ursynowie

Wstęp wolny!

Share
Sąsiedzka Gwiazdka Podwórkowa na Ursynowie
d1jpfpp

Codziennie mijamy się na korytarzach i ulicach, nie wiedząc o sobie nic i z rzadka wymieniając zdawkowe pozdrowienia. A może warto wzniecić sąsiedzkiego ducha uprzejmości i spędzić kilka chwil z osobami, które mieszkają koło nas od wielu lat? Święta są wyjątkową okazją, aby poznać swoich sąsiadów, zamienić z nimi parę słów i złożyć im życzenia.

Dlatego wszystkich ursynowskich sąsiadów serdecznie zapraszamy do spędzenia wspólnie Sąsiedzkiej Gwiazdki Podwórkowej, która odbędzie się w niedzielę 16 grudnia w godz. 13:00-16:00 w Cafe Roskosz przy Wiolinowej 2a.

W programie:

g. 13:00-16:00 – Wymiana świątecznych przepisów
Przynieś swój ulubiony przepis na świąteczne danie i przyczep do naszej kulinarnej tablicy. A może ktoś zostawi przepis, którego dotąd nie znałeś, a Cię zaciekawi i z niego skorzystasz?

d1jpfpp

g. 13:00-16:00 – Świąteczny wór prezentów
Przygotuj drobny upominek dla swojego sąsiada, przynieś go do kawiarni i wrzuć do wora prezentów, z którego możesz wziąć sobie w zamian podarunek przygotowany przez Twojego sąsiada.

g. 13:00-16:00 – Hej kolęda! – wspólne słuchanie, a dla chętnych – śpiewanie kolęd.

g. 13:00-16:00 – Pozdrów sąsiada
Chciałbyś złożyć życzenia swojemu sąsiadowi, którego mijasz na ulicy, ale nie masz odwagi z nim porozmawiać? Tego dnia możesz u nas nagrać swoje życzenia świąteczne dla sąsiada, a my je opublikujemy na naszej stronie.

g.13:00-16:00 - Zbiórka żywności i środków czystości dla sąsiadów w potrzebie
Tego dnia organizujemy zbiórkę środków czystości i żywności o długim terminie przydatności dla potrzebujących mieszkańców Ursynowa. Zebrane rzeczy zostaną przekazane Stowarzyszeniu Społeczników Ariadna.

d1jpfpp

g. 13:00-16:00 – Świąteczna oferta promocyjna w barze

g. 14:00 – Integracja przy choince i bałwanie
Przed kawiarnią stanie choinka, którą ubierzemy wspólnie z naszymi sąsiadami. Masz w domu niepotrzebne ozdoby choinkowe? Przynieś je ze sobą. A może chcesz zrobić jakąś ozdobę specjalnie na naszą choinkę? Na miejscu będą do Waszej dyspozycji kolorowe papiery, kleje i flamastry. Jeżeli dopisze śnieg, zapraszamy także do wspólnego lepienia bałwana.

g. 16:00 – Sąsiedzkie światełko do nieba
Rozświetlmy naszą okolicę i sprawmy, żeby była cieplejsza. Weźmy świeczki, lampiony i światełka, aby tego dnia nasze podwórko rozbłysło jasnym blaskiem. Puścimy także do nieba lampiony szczęścia.

Jeżeli masz jakieś pomysły, co jeszcze możemy zorganizować w ramach Sąsiedzkiej Gwiazdki Podwórkowej albo sam chciałbyś coś przygotować dla sąsiadów, napisz do nas na adres ursynow@caferoskosz.pl.

Partnerem wydarzenia jest Q Ruch Sąsiedzki.

d1jpfpp

Podziel się opinią

Share
d1jpfpp
d1jpfpp