Trwa ładowanie...

Sasin chce „przesunąć” pomnik Poniatowskiego sprzed Pałacu Prezydenckiego, aby postawić tam pomnik Lecha Kaczyńskiego?

"Jesteśmy realistami. Wiemy, że tam nie ma miejsca".
Share
Sasin chce „przesunąć” pomnik Poniatowskiego sprzed Pałacu Prezydenckiego, aby postawić tam pomnik Lecha Kaczyńskiego?
d48r3sy

Politycy Prawa i Sprawiedliwości po cichu zrezygnowali z postulatu budowy pomników przed Pałacem Prezydenckim - staną one kilkadziesiąt metrów dalej. Ale tylko pozornie zrezygnowali. Jacek Sasin dopuszcza możliwość przesunięcia pomnika księcia Józefa Poniatowskiego, aby zrobić miejsce dla statui Lecha Kaczyńskiego.

Przez lata politycy Prawa i Sprawiedliwości przekonywali, że pomniki smoleńskie muszą stanąć przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Propozycję Hanny Gronkiewicz - Waltz (skwer przy ul. Trębackiej, ok. 200 m od Krakowskiego Przedmieścia) uważali za obraźliwą.

Jednak kiedy powołany przez PiS komitet ogłosił lokalizacje pomników ofiar katastrofy oraz Lecha Kaczyńskiego okazało się, że sami zrezygnowali ze stawiania monumentów przed siedzibą Głowy Państwa. Wybrano skwer i plac kilkadziesiąt metrów dalej.

d48r3sy

Ale to wcale nie oznacza, że to koniec dyskusji. Politycy PiS wciąż chcieliby, aby pomnik Lecha Kaczyńskiego był w centrum uwagi. - Jesteśmy realistami. Wiemy, że tam nie ma miejsca. Choć można sobie wyobrazić przeniesienie pomnika Księcia Poniatowskiego - stwierdził Jacek Sasin w "Rzeczpospolitej".

"Wiele osób mówi mi, że chciałyby, aby pomnik Lecha Kaczyńskiego stanął przed Pałacem Prezydenckim. Ale to tylko 'głosy serca'" - powiedział WawaLove.pl poseł PiS Jacek Sasin.

Źródło: WP.PL

Przeczytaj też: Najbardziej spartaczony napad na bank w Teatrze Komedia

d48r3sy

Podziel się opinią

Share
d48r3sy
d48r3sy