Trwa ładowanie...

"Sasin ponaglał ratusz w sprawach związanych z repryatyzacją". Hanna Gronkiewicz-Waltz publikuje dokumenty

"Trudno uznać, że pan poseł Sasin jest najlepszym recenzentem kwestii reprywatyzacyjnych"

"Sasin ponaglał ratusz w sprawach związanych z repryatyzacją". Hanna Gronkiewicz-Waltz publikuje dokumenty
d1dkanx
d1dkanx

- Poseł PiS Jacek Sasin, będąc wojewodą mazowieckim ponaglał urząd miasta w sprawach związanych z reprywatyzacją - twierdzi rzecznik ratusza. We wtorek Hanna Gronkiewicz-Waltz opublikowała dokument w tej sprawie.

- Jedno z ponagleń skierowanych do mnie przez Wojewodę Mazowieckiego z czerwiec 2007 roku. Wojewodą był wtedy Jacek Sasin z Prawa i Sprawiedliwości - napisała na Twitterze prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.* *

Bartosz Milczarczyk rzecznik UM Warszawa tłumaczy, że ówczesny Wojewoda Mazowiecki domagał się szybszego wydania decyzji odszkodowawczej za jedną z działek znajdującą się przy ul. Młynarskiej w kontekście dekretu Bieruta.

- To była jedna z nieruchomości, w przypadku której pan Jacek Sasin uznał, że urząd zbyt długo pracuje, aby podjąć decyzję o odszkodowaniu. Zbyt długo weryfikuje dokumenty. Takich pism było więcej. Dotyczyły zarówno kwestii odszkodowawczych, jak i samego oddawania nieruchomości – powiedział rzecznik w rozmowie z tvnwarszawa.pl. Milczarczyk dodał również, że w świetle tych dokumentów "trudno uznać, że pan poseł Sasin jest najlepszym recenzentem kwestii reprywatyzacyjnych".

d1dkanx

Nie tylko Sasin

W związku z licznymi doniesieniami medialnymi oraz oskarżeniami w zakresie postępowań administracyjnych dotyczących kontrowersyjnej nieruchomości położnej w Warszawie przy ul. Noakowskiego 16, Andrzej Waltz mąż prezydent Warszawy przedstawił w poniedziałek swoje stanowisko w sprawie na specjalnie stworzonej stronie.

Waltz wymienia szereg nazwisk osób, które były zaangażowane w przekazanie kamienicy przy. Noakowskiego 16. Jak podkreśla mąż Hanny Gronkiewicz-Waltz, decyzje podejmowane były w czasie, gdy funkcje burmistrzów Dzielnicy Śródmieście pełnili działacze PiS, tacy jak Jarosław Zieliński, Mariusz Błaszczak czy Jacek Sasin. - Ten ostatni był odpowiedzialny za koordynację współpracy z Delegaturą Biura Gospodarki Nieruchomościami w Dzielnicy Śródmieście – zaznacza autor tekstu. - Podpisanie tych dokumentów formalnie zakończyło proces realizacji decyzji wydanej w 2003 r. przez prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego – dodaje.

Źródło: tvnwarszawa.pl/PAP/WawaLove.pl

Przeczytajcie również: Afera reprywatyzacyjna. Małżeństwo Waltzów zostanie przesłuchane przez prokuraturę

d1dkanx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dkanx