Trwa ładowanie...
d44clrw

Satelity Starlink nad Warszawą! Mamy zdjęcia naszego czytelnika

Satelity Starlink pojawiły się na warszawskim niebie. Obiekty należące do Elona Muska i firmy SpaceX zaobserwował czytelnik WP. - Nigdy czegoś takiego nie widziałem! - pisze mężczyzna. Na dowód do redakcji Dziejesię przesłał też zdjęcia!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Satelity Starlink zauważył nasz czytelnik.
Satelity Starlink zauważył nasz czytelnik. (zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl, Fot: Kuba)
d44clrw

Niespotykane zjawisko pan Jakub zauważył we wtorek, około godziny 19. - Na niebie nad Warszawą pojawiły się dziwne obiekty - napisał mężczyzna.

Warszawa. Satelity Starlink zrobiły na Kubie wrażenie

Jak mówi, na początku nie zdawał sobie sprawy z tego, co zobaczył. - Widzę, że coś mi lata po niebie. Wszystko w ciągu i równo. To nie mogły być samoloty - podkreśla.

d44clrw

Mężczyzna dodaje, przelot satelitów Starlink zrobił na nim duże wrażenie. - Coś niesamowitego. Nigdy czegoś takiego nie widziałem! - podkreśla.

Zobacz także: Zjawiskowy zachód słońca nad Polską. Niesamowite zdjęcia

Warszawa. Satelity Starlink na zdjęciach

Na dowód, czytelnik WP przesłał do redakcji Dziejesię zdjęcia. Widzimy na nich sześć satelitów lecących w rządku nad warszawską Falenicą.

Źródło: dziejesie.wp.pl
d44clrw

Satelity Starlink na niebie. Czym są?

Łącznie na niebie krąży ich już 180. Wszystko to w ramach kolejnego projektu SpaceX, należącego do Elona Muska. Nie dalej jak w środę 7 stycznia, rakieta Falcon 9 wysłała ich aż 60. Dwie wcześniejsze serie wysłano w 2019 roku.

Starlink-2 to trzecia misja, służąca budowie konstelacji satelitów. Ich celem ma być dostarczenie Internetu do każdego zakątka świata.

Misja wzbudza spore kontrowersje w środowisku astronomicznym. Pojawiają się komentarze, mówiące o tym, że satelity Starlink mogą skutecznie zablokować możliwość obserwacji kosmosu z powierzchni Ziemi.

Wy również zauważyliście coś ciekawego? Dajcie znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na Wasze zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d44clrw

Podziel się opinią

Share

d44clrw

d44clrw