Trwa ładowanie...

Ścieżka nad Wisłą wyróżniona po raz drugi!

Trasa, która łączy plaże przy zoo, Poniatówkę i Saską znalazła się w gronie finalistów konkursu City to City Barcelona FAD Award

Ścieżka nad Wisłą wyróżniona po raz drugi!
d25hq4v
d25hq4v

Ścieżka prowadząca przy trzech warszawskich plażach znalazła się w finale konkursu City to City Barcelona FAD Award. To już drugie w tym roku wyróżnienie w konkursie międzynarodowym dla nadwiślańskiego projektu.

Mierząca około 10 kilometrów trasa biegnąca prawym brzegiem Wisły , znalazła się wśród 28 nominowanych w konkursie City to City Barcelona FAD Award. Nagroda ta została ustanowiona w 2008 r. i przyznawana jest w uznaniu dla miejskich procesów transformacji, które w realny sposób przyczyniają się do poprawy jakości życia w mieście.

W konkursie, w którym zgłoszenia napłynęły ze 122 miast, warszawska ścieżka została doceniona za możliwość bezpośredniego kontaktu z naturą w niewielkiej odległości od ścisłego centrum stolicy. Jej malowniczy charakter stoi w opozycji do zurbanizowanych nadbrzeży stolic Niemiec czy Francji.

To nie jedyne pozytywne zmiany nad Wisłą w ostatnich latach. Poza powstałymi plażami, mamy również Nadwiślański Szlak Rowerowy , pętlę kajakową i czytelnię „Zaczytaj się nad Wisłą”. Obecnie trwa przebudowa Bulwarów Wiślanych , które jeszcze bardziej mają zbliżyć miasto i mieszkańców do rzeki.

d25hq4v

Pierwszą nagrodę w tegorocznej edycji konkursu City to City Barcelona FAD Awards zdobył Mumbaj za zakończony sukcesem projekt zamknięcia wysypiska znajdującego się na przedmieściach miasta.

d25hq4v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25hq4v