WP

Ścieżka nad Wisłą wyróżniona po raz drugi!

Trasa, która łączy plaże przy zoo, Poniatówkę i Saską znalazła się w gronie finalistów konkursu City to City Barcelona FAD Award
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ścieżka nad Wisłą wyróżniona po raz drugi!
WP

Ścieżka prowadząca przy trzech warszawskich plażach znalazła się w finale konkursu City to City Barcelona FAD Award. To już drugie w tym roku wyróżnienie w konkursie międzynarodowym dla nadwiślańskiego projektu.

Czytaj też:  Kajakowy "Rejs Wolności" z Warszawy do Berlina

Mierząca około 10 kilometrów trasa biegnąca prawym brzegiem  Wisły , znalazła się wśród 28 nominowanych w konkursie City to City Barcelona FAD Award. Nagroda ta została ustanowiona w 2008 r. i przyznawana jest w uznaniu dla miejskich procesów transformacji, które w realny sposób przyczyniają się do poprawy jakości życia w mieście.

WP

W konkursie, w którym zgłoszenia napłynęły ze 122 miast, warszawska ścieżka została doceniona za możliwość bezpośredniego kontaktu z naturą w niewielkiej odległości od ścisłego centrum stolicy. Jej malowniczy charakter stoi w opozycji do zurbanizowanych nadbrzeży stolic Niemiec czy Francji.

To nie jedyne pozytywne zmiany nad Wisłą w ostatnich latach. Poza powstałymi plażami, mamy również Nadwiślański Szlak Rowerowy , pętlę kajakową i czytelnię „Zaczytaj się nad Wisłą”. Obecnie trwa przebudowa Bulwarów Wiślanych , które jeszcze bardziej mają zbliżyć miasto i mieszkańców do rzeki.

Pierwszą nagrodę w tegorocznej edycji konkursu City to City Barcelona FAD Awards zdobył Mumbaj za zakończony sukcesem projekt zamknięcia wysypiska znajdującego się na przedmieściach miasta.

Czytaj też:  19. edycja Wianków nad Wisłą [PROGRAM]

WP
Podziel się
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP