Trwa ładowanie...

ŚDM: relacja warszawskiego biskupa na Facebooku podbija Internet!

Internauci piszą: "Kochamy tego naszego Biskupa - co za Gość!"

ŚDM: relacja warszawskiego biskupa na Facebooku podbija Internet!
d28ad7y
d28ad7y

Dziesiątki komentarzy, udostępnień i setki lajków - facebookowy profil bp Marka Solarczyka zyskuje coraz większą popularność. Jego relacja ze Światowych Dni Młodzieży podbija internet.

Jeden z internautów komentuje post duchownego: "oby więcej takich biskupów". Internautka Katarzyna napisała: "Kochamy tego naszego Biskupa - co za Gość!". Z kolei Beata Jakub Pietrucha komplementuje: "Mnie też zachwyca 'mój' Biskup I ten jego uśmiech, i to selfie z papieżem i kawa w drodze do Krakowa".

Ks. Marek Solarczyk jest Biskupem Pomocniczym Diecezji Warszawsko-Praskiej i doktorem nauk teologicznych w zakresie historii Kościoła.

d28ad7y

- Praca z młodymi ludźmi sprawia, że również samemu trzeba uczyć się nieustannej otwartości i pokory - wyznał bp Stolarczyk po otrzymaniu Medalu Komisji Edukacji Narodowej. Duchowny od ponad 20 lat uczy młodzież religii. - Nie muszę specjalnie szukać okazji żeby spotkać młodego człowieka, nawiązać z nim rozmowę, czy w jakiś sposób nauczyć się tego, co on przeżywa, ponieważ mogę to zobaczyć na co dzień wchodząc do szkoły. To sprawia, że później w czasie posługi duszpasterskiej i sakramentalnej nie trafia się w próżnię, ale można dobrać właściwe dla dzisiejszej młodzieży słowa, przykłady czy proponowane treści - powiedział w rozmowie z KAI bp pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej.

Źródło:*WP/Facebook/KAI*

d28ad7y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28ad7y