Trwa ładowanie...

"Sen o Warszawie" będzie grany jak hejnał!

W każdy piątek ze stołecznego Ratusza popłynie najbardziej warszawska melodia Czesława Niemena!

"Sen o Warszawie" będzie grany jak hejnał!
d2gakaj
d2gakaj

Mamy, tak samo jak wy, miasto nasze a w nim... "Sen o Warszawie" Czesława Niemena.
16 lutego, czyli w rocznicę urodzin wybitnego, warszawskiego muzyka, z budynku ratusza na placu Bankowym zabrzmi po raz pierwszy jego najbardziej warszawska piosenka - informuje dziś TVN Warszawa. Melodia będzie odgrywana w każdy piątek, jako zapowiedź nadchodzącego weekendu.

Melodię nagra kwartet smyczkowy Radiowej Trójki. Pieniądze na ten cel zostaną przeznaczone z biura kultury. Starania by utwór był odtwarzany cyklicznie jak hejnał, trwały prawie dwa lata. Pomysłodawcą jest śródmiejski radny Daniel Łaga PO). Jego zdaniem, w ten sposób miasto wystawi muzykowi niestandardowy pomnik.

Przedstawiciele biura kultury w ratuszu uzyskali już wstępną zgodę Małgorzaty, żony Czesława Niemena. Część budynku ratusza zgodził się użyczyć wojewoda, bowiem na budynku wojewody zainstalowane są urządzenie pozwalające odtwarzać "Sen o Warszawie".

Utwór będzie odgrywany co tydzień, około godz. 16.00, jako zapowiedź nadchodzącego weekendu - mówi przedstawicielka biura kultury. Dodaje też, że szczegóły będą jeszcze ustalane.

d2gakaj

Pierwszy raz "Sen o Warszawie" powinniśmy usłyszeć 16 lutego 2014 roku, około godz. 16.00. Data nie jest przypadkowa. Będzie to nie tylko rocznica urodzin muzyka. W 2014 przypada też 10 rocznica śmierci Czesława Niemena. Poza tym o tę właśnie datę prosiła rodzina artysty.

"Sen o Warszawie" od 12 marca 2004 r. jest wykonywany przed każdym spotkaniem Legii Warszawa na Stadionie Wojska Polskiego jako hymn kibiców.

d2gakaj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gakaj