Trwa ładowanie...
d1gvdy1

Seria napaści nad Wisłą. Zgłosił się pierwszy poszkodowany

Pod koniec kwietnia w pobliżu jednego z klubów na warszawskich bulwarach napadnięto kilkanaście osób. Świadkowie zdarzenia potwierdzili zajście, jednak nikt z zaatakowanych nie zgłosił się na policję. Dopiero trzy tygodnie później zeznał pierwszy poszkodowany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Seria ataków przy klubie Hocki Klocki
Seria ataków przy klubie Hocki Klocki (Agencja Gazeta, Fot: Franciszek Mazur)
d1gvdy1

Zaraz po zdarzeniu sprawę nagłośnił mieszkaniec Warszawy, Kacper Krakowiak. Na jednej z facebookowych grup zauważył, że internauci dzielą się filmami i zdjęciami, na których widać napastników atakujących inne osoby. - Zebraliśmy informacje od 15-20 osób, z tej grupy prawie wszystkie zostały pobite. Wiem o siniakach, ukruszonych zębach i o chłopaku, który dziś będzie miał operację w szpitalu - powiedział polsatnews.pl. Dodał, że jedna z kobiet została pobita do nieprzytomności, zaatakowany został również młody mężczyzna, po którego przyjechała karetka pogotowia. Jednak z nieoficjalnych informacji wynikało, że osób poszkodowanych jest znacznie więcej. Jedną z nich miał być również czarnoskóry mężczyzna, którego napastnicy mieli wrzucić do Wisły. Zaraz po incydencie żadna z tych osób nie zgłosiła się na policję.

Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji nie potwierdził informacji o pobitej kobiecie i wrzuceniu czarnoskórego mężczyzny do Wisły. Dodał, że funkcjonariusze interweniowali tej nocy kilka razy i że do zaatakowanych mężczyzn wezwano pogotowie. - Wszyscy, którzy opisywali te zdarzenia byli pod mniejszym lub większym wpływem alkoholu, a tych kilkanaście osób, które miały atakować ludzi, oddaliło się później w stronę centrum. Patrol policji nikogo nie namierzył - powiedział polsatnews.pl Mrozek.

Kilka dni później w czasie majówki skontaktowaliśmy się z Robertem Szumiatą rzecznikiem ze śródmiejskiej komendy. Tłumaczył, że żadna z poszkodowanych osób nie zgłosiła się, jedynie świadkowie. - Liczymy, że po weekendzie majowym złożą zeznania - mówił WawaLove Robert Szumiata.

d1gvdy1

W środę policja poinformowała, że zgłosiła się tylko jedna osoba poszkodowana i złożyła zawiadomienie. - Sprawa dotyczy uszkodzenia ciała. Trwają czynności, będziemy analizować nagrania z monitoringu - mówi WawaLove Szumiata. Dodaje, że szukają świadków i dążą do zatrzymania sprawcy tego czynu.

Zobacz także: Kamiński: Wałęsa to dość specyficzny polityk

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Przeczytaj też:Trwa protest rolników w Warszawie. Utr udnienia w ruchu

Źródło: tvnwarszawa.pl

d1gvdy1

Podziel się opinią

Share
d1gvdy1
d1gvdy1