Trwa ładowanie...

Sezon żeglugi na Wiśle otwarty! Są wycieczki, rejsy statkiem i darmowe promy

Kapitanem "Warsa" jest Wojciech Falkowski, który pływa po Wiśle już od kilkudziesięciu lat.

Sezon żeglugi na Wiśle otwarty! Są wycieczki, rejsy statkiem i darmowe promy
d2g4wdm
d2g4wdm

Warszawskie Linie Turystyczne w sobotę rozpoczęły dziewiąty sezon, który potrwa do 10 września. W ofercie są cztery darmowe promy, tramwaj wodny i statek do Serocka.

Dużą popularnością wśród mieszkańców stolicy cieszy się tramwaj wodny "Wars", który wypływa z przystanku przy moście Poniatowskiego i zabiera na pokład 150 pasażerów. Z pokładu tramwaju wodnego można obejrzeć panoramę Warszawy m.in. Stare Miasto, Stadion Narodowy, Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego czy przebudowywane bulwary wiślane. Kapitanem "Warsa" jest Wojciech Falkowski, który pływa po Wiśle już od kilkudziesięciu lat.

Od 29 kwietnia do 30 czerwca tramwaj wodny będzie kursował tylko w weekendy i dni świąteczne (dodatkowo 2 i 16 czerwca i 14 sierpnia – według rozkładu świątecznego), a od 1 lipca do 31 sierpnia także w piątki.

Podobnie jak w ubiegłych latach, bilet normalny kosztuje 18 zł; bilety są dostępne na statku przed rozpoczęciem rejsu lub w przedsprzedaży w siedzibie Żeglugi Stołecznej (ul. Targowa 66, pawilon 17 - w pobliżu stacji metra Dworzec Wileński), od wtorku do czwartku w godzinach 12-16 i w piątki w godzinach 14-18.

d2g4wdm

Darmowe promy

Dla tych, którzy wolą wybrać tańszy sposób na podróżowanie będą czekały cztery darmowe promy, które pozwolą dostać się z jednego na drugi brzeg Wisły.

Prom "Wilga" pływa na trasie Podzamcze Fontanny – ZOO. Na pokład zabierze 40 pasażerów wraz z rowerami. Prom "Pliszka" łączy przystanki przy moście Poniatowskiego i Stadionie Narodowym, na pokład zabiera 12 osób wraz z rowerami. Prom "Słonka" kursuje na trasie Cypel Czerniakowski – Saska Kępa, na pokład zabiera również 12 osób wraz z rowerami. Trasę Nowodwory – Łomianki obsługuje prom "Turkawka", na jego pokładzie również jest miejsce dla 12 osób wraz z rowerami.

Promy od 29 kwietnia do 30 czerwca będą pływały tylko w soboty, niedziele i dni świąteczne oraz dodatkowo 2 maja, 16 czerwca i 14 sierpnia (rozkład świąteczny), od 1 lipca do 31 sierpnia również w dni powszednie.

Rejsy do Serocka

Kolejną atrakcją jest kilkugodzinny rejs statkiem "Zefir" do Serocka. Na trasie wycieczki można zobaczyć m.in. Zaporę w Dębem.To dzięki tej budowli powstał Zalew Zegrzyński.

d2g4wdm

W Serocku wycieczkowicze mają około dwugodzinną przerwę na spacer czy odpoczynek na plaży. ZTM przekonuje, że warto ten czas wykorzystać na zobaczenie domu, w którym nocował Pablo Picasso. Słynny malarz przyjechał tam jesienią 1948 r. na zaproszenie architektów Heleny i Szymona Syrkusów.

Statek "Zefir" wypływa o godz. 9.30 z przystani na Kanale Żerańskim w okolicy przystanku Cementownia 02. O godzinie 12.30 przybije do brzegu w Serocku, aby o 14.30 wyruszyć do Warszawy. Rejs kończy się około godziny 18. Godziny te, poza rozpoczęciem wycieczki, mogą ulec zmianie ze względu na zmienne warunki żeglugi.

Na pokładzie „Zefira" może podróżować nawet 110 pasażerów. Od 29 kwietnia do 30 czerwca „Zefir” będzie pływał w soboty, niedziele i dni świąteczne oraz dodatkowo 2 maja, 16 czerwca i 14 sierpnia (rozkład świąteczny), od 1 lipca do 31 sierpnia również w piątki, a we wrześniu w pierwszą i drugą sobotę i niedzielę.

Rejs wycieczkowy do Serocka kosztuje 36 zł (bilet normalny). Bilety można kupić w Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM na stacji metra Dworzec Wileński.

d2g4wdm
d2g4wdm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2g4wdm