Trwa ładowanie...

"Sfinansujmy nocne kursy metra"!

Burmistrz Ursynowa apeluje do innych dzielnic

"Sfinansujmy nocne kursy metra"!
d24abs1
d24abs1

W dniu dzisiejszym burmistrz Ursynowa Piotr Guział wystąpił do burmistrzów pozostałych czterech dzielnic, przez które przechodzi I linia metra, z propozycją sfinansowania nocnych kursów metra z pieniędzy tych dzielnic. Jest to reakcja na ubiegłotygodniową informację o rezygnacji z kursowania metra w weekendowe noce, co ma przynieść oszczędności ok. 300 tys. zł miesięcznie.
W piśmie przesłanym do burmistrzów Bielan, Mokotowa, Śródmieścia i Żoliborza, burmistrz Ursynowa napisał m.in.

„Według danych, przekazanych opinii publicznej przez ZTM, miesięczny koszt nocnych kursów metra wynosi ok. 300 tys. zł. Proponuję, aby Dzielnice, przez które przechodzi I linia metra, wygospodarowały środki finansowe (w 2013 r. – ok. 3,15 mln zł, w latach następnych ok. 3,6 mln zł) w swoich załącznikach dzielnicowych do budżetu Miasta, a następnie przekazały ją do dyspozycji ZTM na utrzymanie nocnych kursów metra. Jednocześnie proponuję, aby przyjąć kryterium podziału brakującej kwoty pomiędzy Dzielnice – według liczby stacji metra znajdujących się na obszarze Dzielnicy.”**

Według wyliczeń burmistrza Ursynowa w 2013 r. pięć dzielnic musiałoby wygospodarować w swoich budżetach następujące kwoty: Bielany (4 stacji) – 600 tys. zł, Mokotów (5 stacji) – 750 tys. zł, Śródmieście (5 stacji) – 750 tys. zł, Ursynów (5 stacji) – 750 tys. zł oraz Żoliborz (2 stacje) – 300 tys. zł.

– W odniesieniu do całkowitych środków finansowych pozostających w dyspozycji każdej z naszych Dzielnic, a przeznaczonych na wydatki bieżące, kwoty do wygospodarowania stanowią ułamek procenta (w przypadku Ursynowa niecałe 0,3 procent) i są realne do pozyskania – czytamy w piśmie burmistrza Ursynowa.

d24abs1

Burmistrz zaproponował pozostałym burmistrzom spotkanie w celu omówienia szczegółów propozycji.

d24abs1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24abs1