Trwa ładowanie...

SGH podzieli się na trzy oddzielne szkoły

Rok akademicki 2014/2015 rozpocznie już w nowej strukturze organizacyjnej

SGH podzieli się na trzy oddzielne szkoły
dxdmsc4
dxdmsc4

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie podzieli się na trzy oddzielne szkoły. Od przyszłego roku akademickiego zmieni się w Szkołę Biznesu, Szkołę Ekonomii i Szkołę Polityki Publicznej - poinformował rzecznik SGH Marcin Poznań.

Nowe szkoły będą autonomiczne i finansowo odpowiedzialne za prowadzone kierunki studiów. Zmiany mają pozwolić m.in. na zwiększenie potencjału badawczego i zdolności do pozyskiwania środków na badania, ciągłe podnoszenie jakości studiów, a także na sprawniejsze zarządzanie całą uczelnią - napisał rzecznik w przesłanym komunikacie. Zmiany w strukturze zaakceptował już senat uczelni.

Będzie to pierwsza od ponad 20 lat zmiana struktury tej uczelni. Wtedy wydziałowa Szkoła Główna Planowania i Statystyki przekształciła się w bezwydziałową SGH.* Rok akademicki 2014/2015 rozpocznie się już w nowej strukturze organizacyjnej.*Pierwsi studenci rozpoczną studia w nowym programie od roku akademickiego 2015/2016.

Zmiany w strukturze SGH mają poprawić przede wszystkim stan finansów uczelni, która objęta jest państwowym programem naprawczym.

dxdmsc4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxdmsc4