Trwa ładowanie...

Sharon Stone przyjedzie do Warszawy!

Znana aktorka została laureatką Nagrody Pokoju. Wyróżnienie odbierze podczas XIII Światowego Szczytu Laureatów Nagrody Nobla w Warszawie

Share
Sharon Stone przyjedzie do Warszawy!
d2mc2es

Zdzisław Wójcik z Instytutu Lecha Wałęsy, który organizuje *XIII Światowy Szczyt Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla w Warszawie w dniach 21 - 23 października 2013r. *poinformował, że amerykańska aktorka Sharon Stone zostanie nagrodzona za "solidarne działanie na rzecz ludzi walczących z tragedią HIV i AIDS oraz na niesienie im nadziei" - podaje rozgłośnia radiowa RMF FM .

Uroczysta ceremonia wręczenia wyróżnienia odbędzie się w Teatrze Wielkim 23 października w obecności laureatów uczestniczących w szczycie: Dalajlamy XIV, Lecha Wałęsy , Frederika Willema De Klerka, Michaiła Gorbaczowa, Muhammada Junusa, Mairead Corrigan Maguire, Betty Williams, Shirin Ebadi oraz liderów organizacji nagrodzonych pokojowym Noblem.

d2mc2es

Sharon Stone to jedna z najpopularniejszych aktorek filmowych na świecie. Od prawie 20 lat zajmuje się działalnością dobroczynną.

Dziękuję za to ogromne wyróżnienie - już sama myśl o takim zaszczycie pcha człowieka do dalszych działań - napisała Stone w liście do laureatów Pokojowej Nagrody Nobla - Jestem szczęśliwa, że będę miała okazję uczestniczyć w XIII Światowym Szczycie Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla. To dla mnie prawdziwy zaszczyt.

„Solidarni dla pokoju - czas działać” to tytuł XIII Światowego Szczytu Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, który odbędzie się w Warszawie w dniach 21 - 23 października 2013r.

Laureaci Pokojowej Nagrody Nobla przez trzy dni obrad i spotkań w Warszawie dyskutować będą o aktualnych wyzwaniach stojących przed naszą cywilizacją oraz o działaniach na rzecz zapewnienia pokoju na świecie. Przesłanie Solidarności, która dokonała historycznych pokojowych przemian, będzie stanowić centralny punkt odniesienia w dyskusji o rozwoju świata.

Swoją obecność zapowiedzieli *już m.in. duchowy i polityczny przywódca narodu tybetańskiego Jego Świątobliwość Dalajlama XIV, były prezydent ZSRR Michaił Gorbaczow, były prezydent RPA Frederik Willem de Klerk, irańska prawniczka Shirin Ebadi, Leyman Gbowee z Liberii, Irlandki Betty Williams i Mairead Corrigan oraz twórca idei mikrokredytu Muhammad Yunus. *W spotkaniach oraz wydarzeniach towarzyszących Szczytowi Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla weźmie udział około dwóch tysięcy osób.

d2mc2es
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mc2es
d2mc2es