WP

Sieć fast food zmieni przestrzeń publiczną. McDonald's inny niż wszystkie

Modernistyczny pawilon Cepelii w centrum Warszawy odzyska dawny blask. W środku powstanie flagowa restauracja sieci Mc'Donald's w Polsce. Przebudowa ma przywrócić pierwotną bryłę budynku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wizualizacja budynku przy ul. Marszałkowskiej po przebudowie
Wizualizacja budynku przy ul. Marszałkowskiej po przebudowie (Mat. prasowe)
WP

Inwestorem jest sieć fast food, która postanowiła przywróci dawną świetność jednemu z niewielu ocalałych modernistycznych pawilonów w stolicy. Choć teraz tego nie widać, po wybudowaniu (w 1966 r.) miał lekką konstrukcję i dużo przeszkleń. Budynek zaprojektował wybitny architekt Zygmunt Stępiński, który współtworzył też Marszałkowską Dzielnicę Mieszkaniową (MDM), Trasę W-Z czy Hotel Metropol.

- Zależy nam na zachowaniu wszystkich walorów architektonicznych tego budynku i harmonijne wpisanie się w krajobraz centrum stolicy. Zastosujemy bardziej subtelny branding zewnętrzny - informuje w rozmowie z serwisem nowymarketing.pl Anna Borys-Karwacka z McDonald’s Polska.

Przedstawicielka sieci zapowiada, że będzie to wyjątkowy lokal. Borys-Karwacka nie chce ujawnić, czy dotyczy to również menu. Nie jest jeszcze znana również data otwarcia flagowej restauracji, która może stać się dodatkową wizytówką centrum stolicy.

WP

Za przebudowę odpowiada warszawska Pracownia Architektoniczna Maas Projekt.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WawaLove
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP