Trwa ładowanie...

Sieć przesyłowa pod mostem Łazienkowskim już działa. "Saska Kępa z dostawami ciepła"

Wykonawcy udało się zrealizować prace przed terminem.
Share
Sieć przesyłowa pod mostem Łazienkowskim już działa. "Saska Kępa z dostawami ciepła"
du9z5a5

Kierowcy mogą już przejeżdżać odbudowaną przeprawą, ale nie oznacza to końca prac na samym moście Łazienkowskim. Jednak niezwykle istotną sprawę dla mieszkańców Saskiej Kępy udało się doprowadzić do szczęśliwego finału. Chodzi mianowicie o odbudowanie sieci przesyłowej, co pozwoli na zapewnienie dostaw ciepła przed okresem zimowym. Co warte podkreślenia, udało się tego dokonać przed terminem wyznaczonym w umowie . Zarząd Dróg Miejskich poinformował, że podłączanie pozostałych sieci i mediów pod mostem zakończy się jeszcze w grudniu br.

Za nami kolejny milowy krok przy odbudowie mostu Łazienkowskiego.

— ZDM Warszawa (@ZDM_Warszawa)

du9z5a5

Oprócz uzyskania przejezdności jedną z najistotniejszych kwestii było bowiem zapewnienie przesyłu ciepła dla warszawiaków z tej części miasta. W wyniku intensyfikacji prac udało się to osiągnąć. Na samym moście trwają jeszcze roboty związane m.in. z przebudową łącznika na estakadzie zjazdowej w kierunku Puław.

Ponadto prowadzone są prace związane z demontażem i rozbiórką schodów prowadzących do poszczególnych przystanków komunikacji. Dzięki ich odbudowaniu znikną też utrudnienia, obejmujące np. pasażerów miejskich autobusów.

Przeczytajcie też: Ratusz zaczyna walkę ze smogiem

du9z5a5

Podziel się opinią

Share
du9z5a5
du9z5a5