Trwa ładowanie...
d2ai6uk

Skontrolują ponad 1000 placów zabaw

Strażnicy miejscy ruszyli z kontrolami
Share
Skontrolują ponad 1000 placów zabaw
d2ai6uk

Strażnicy sprawdzają m.in. czy urządzenia zabawowe są bezpieczne dla dzieci, czy zarządcy po zimie uprzątnęli teren i czy wymienili piasek w piaskownicach. Kontrole prowadzone przez strażników miejskich nie są kontrolami technicznymi - mają na celu wyeliminowanie najbardziej rażących zaniedbań i zmobilizowanie administratorów do przeprowadzenia niezbędnych napraw po długiej zimie.

Strażnicy będą zwracać uwagę m.in. na stan techniczny wygrodzeń, obecność czytelnej tablicy informacyjnej (na której powinien znajdować się m.in. nr tel. do zarządcy), stan urządzeń zabawowych, nawierzchni i piaskownic. Nieprawidłowości zagrażające zdrowiu i życiu dzieci będą odnotowywane w kwestionariuszu i przekazywane administratorowi, który zostanie zobligowany w wyznaczonym terminie do usunięcia ewentualnych nieprawidłowości.

W 2012 r. co czwarta kontrola placów zabaw zakończyła się stwierdzeniem nieprawidłowości - od drobnych uchybień do uszkodzeń elementów placów zabaw, które zagrażały zdrowiu i życiu dzieci. Dotyczyły one uszkodzonych i skorodowanych części elementów zabawowych, niewymienionego piasku, uszkodzonych piaskownic, zniszczonego ogrodzenia czy ogólnego stanu czystości na terenie placów zabaw. W jednym przypadku strażnicy ukarali zarządcę placu zabaw mandatem karnym, w kolejnym skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Patrole straży skontrolowały wtedy 1008 placów zabaw.

d2ai6uk

Podziel się opinią

Share
d2ai6uk
d2ai6uk