Trwa ładowanie...
bieg
+1

Śladem Ryszarda Ochódzkiego. II edycja Biegu Tyma na 30. piętro PKiN

Bieg upamiętnia wyczyn Stanisława Tyma w filmie „Miś” S. Barei, który miał miejsce przed 36 laty.

Share
Śladem Ryszarda Ochódzkiego. II edycja Biegu Tyma na 30. piętro PKiN
d18c7z7

"Windy nieczynne (...) Teraz Pan ma relaks..." usłyszał Ryszard Ochódzki w jednej ze scen kultowego filmu S. Barei pt. "Miś", po czym całą drogę na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki musiał pokonać pieszo. 11 czerwca, po upływie 36 lat od tego wydarzenia, co najmniej 500 śmiałków weźmie udział w drugiej edycji Biegu im. Stanisława Tyma o Puchar Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy.

Będzie to już druga edycja Biegu im. Stanisława Tyma o Puchar Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Bieg upamiętnia wyczyn aktora w filmie „Miś” Stanisława Barei, który miał miejsce przed 36 laty. W najbliższą sobotę, 11 czerwca, w godz. 10.00-16.00 sportowcy będą wbiegać tą samą trasą i na to samo piętro, co Stanisław Tym, który jako niezapomniany Ryszard Ochódzki spieszył dostarczyć ministrowi przetłumaczony list. Bohater „Misia” musiał wbiec na Taras Widokowy PKiN o własnych siłach, bowiem „Pan miał relaks”.

Pół tysiąca biegaczy

Ubiegłoroczny bieg spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział prawie pół tysiąca biegaczy. Także czołówka polskiego "towerrunningu" oraz miłośnicy tej jednej z najsłynniejszych polskich komedii.

d18c7z7

Trzydzieści pięter Pałacu skutecznie weryfikuje przygotowanie kondycyjne i sprawnościowe zawodników, przed którymi kilka klatek schodowych, 800 stopni, zmienne wysokości trzydziestu pięter i… kręta droga na sam szczyt.

W imprezie mogą wziąć udział osoby pełnoletnie. Nagrody przewidziano nie tylko dla najlepszych. Specjalną nagrodę otrzyma zdobywca 61. miejsca, które w tym roku będzie miejscem specjalnym z okazji kolejnych urodzin Pałacu Kultury i Nauki. W zawodach wystartują także przedstawiciele służb mundurowych i ratownictwa, rywalizujący w oddzielnej kategorii.

Przyjdź i poznaj Stanisława Tyma

Główną nagrodą jest Puchar Prezydenta Miasta stołecznego Warszawy, a cała impreza odbywa się pod honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy.

Dodatkową nagrodą i atrakcją wydarzenia będzie możliwość spotkania się ze jego patronem - Stanisławem Tymem i zdobycie jego książki z autografem, a także uściśnięcie dłoni aktora, który jako filmowy Ryszard Ochódzki pokonał tę samą trasę w filmie „Miś”.

d18c7z7

Trwa rejestracja zawodników – zapisy * tutaj .*

Więcej informacji * tutaj .*

Przeczytaj* też: *

d18c7z7

Podziel się opinią

Share
d18c7z7
d18c7z7