Trwa ładowanie...
d2odt0g

Śledztwo ws. śmierci Jolanty Brzeskiej w rękach gdańskiej prokuratury

Nowe śledztwo ws. śmierci Jolanty Brzeskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Śledztwo ws. śmierci Jolanty Brzeskiej w rękach gdańskiej prokuratury
d2odt0g

Nowe śledztwo w sprawie śmierci Jolanty Brzeskiej poprowadzi Prokuratura Regionalna w Gdańsku - poinformowało RMF FM. Decyzję w tej sprawie podjęto w poniedziałek w Prokuraturze Krajowej.

Wznowienie śledztwa w sprawie śmierci działaczki ruchu lokatorskiego , która została spalona żywcem, zapowiedział kilka tygodni temu Zbigniew Ziobro. Poprowadzi je prokuratura w Gdańsku, ponieważ w śledztwie prowadzonym w Warszawie - zdaniem ministra - doszło do wielu nieprawidłowości.

Spalone ciało działaczki Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów Jolanty Brzeskiej znaleziono w marcu 2011 roku na terenie Parku Kultury w Powsinie na południowych obrzeżach stolicy. Śledztwo formalnie dotyczyło nieumyślnego spowodowania śmierci, ale prokuratura badała kilka możliwych wersji, w tym samobójstwa i zabójstwa.

d2odt0g

W 2013 roku z powodu niewykrycia sprawców śledztwo zostało umorzone. Wiele poszlak wskazuje, że do śmierci przyczyniły się osoby trzecie, lecz mimo istniejących wątpliwości, część ujawnionych okoliczności nie pozwala także kategorycznie odrzucić wersji z zamachem samobójczym, aczkolwiek wydaje się to mało prawdopodobne. Tym niemniej, wobec tych wszystkich wątpliwości uznać należy, iż więcej okoliczności wskazuje na to, że doszło do zabójstwa - informował wówczas rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Źródło: (RMF FM)

Przeczytaj też: Prokuratura przejmuje sprawę pobicia profesora UW w tramwaju

d2odt0g

Podziel się opinią

Share
d2odt0g
d2odt0g