Trwa ładowanie...
d42lvu3

Ślizgawka na Rynku Starego Miasta coraz popularniejsza! [WIDEO]

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ślizgawka na Rynku Starego Miasta coraz popularniejsza! [WIDEO]
d42lvu3

Jak podaje urząd miasta, ponad 17 tysięcy osób skorzystało już ze ślizgawki na Rynku Starego Miasta, która działa od 7 grudnia. Dodatkową atrakcją, poza jazdą na łyżwach, jest muzyka, świąteczna iluminacja oraz otoczenie pięknych, staromiejskich kamienic. Lodowisko będzie tu czynne do 28 lutego.

Ślizgawka staromiejska w kształcie pierścienia ułożona jest wokół pomnika warszawskiej Syrenki. Jego średnica to ponad 14 m. Do dyspozycji łyżwiarzy jest blisko 600 m2 lodowej tafli.

Zobaczcie też: Lodowisko na Stadionie Narodowym [NASZE ZDJĘCIA]

510 osób w grudniu i 423 osoby w styczniu – taka jest średnia dzienna liczba osób, które korzystają z miejskiej ślizgawki na Starym Mieście. Najwięcej osób ślizgało się na rynku staromiejskim w okresie świąteczno-noworocznym. Wtedy to ze ślizgawki korzystało blisko 1000 osób dziennie. W sumie, w grudniu lodowisko odwiedziło prawie 12 tysięcy osób. Na razie w styczniu łyżwiarzy było tu ponad 5200 osób.

d42lvu3

Dobrą zabawę na odkrytym lodowisku popsuć może jedynie pogoda - zbyt wysokie temperatury i opady deszczu. Lodowisko przystosowane jest do pracy nawet przy temperaturze 10°C, lecz ulewy mogą bardzo pogorszyć stan tafli lodu.

Godziny otwarcia

Lodowisko otwarte jest od poniedziałku do piątku od godz. 10:00 do 21:00. W weekendy od godz. 10:00 do 22:00. Wstęp na ślizgawkę jest bezpłatny. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy, a także naostrzyć swoje.

d42lvu3

Podziel się opinią

Share

d42lvu3

d42lvu3