Trwa ładowanie...
d29tj7l

"Smakuj życie - podróżuj świadomie". Spotkanie z Felą Bilską

Dlaczego podróżujemy, czy podróże naprawdę kształcą, co nam dają i co my dajemy tym, których spotykamy na bezdrożach? Czy jesteśmy przygotowani na zderzanie się z odmiennością tak, by ją zaakceptować, nie ingerować, nie niszczyć?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Smakuj życie - podróżuj świadomie". Spotkanie z Felą Bilską
d29tj7l

1 grudnia (niedziela) o 18:00 Bemowskie Centrum Kultury przy ulicy Górczewskiej 201 zaprasza na spotkanie Felicją Bilską - właścicielką butiku Etnikana. Będzie nosić ono tytuł "Smakuj życie - podróżuj świadomie" i odbędzie się w ramach cyklu "Podróże z Pasją". Wstęp wolny.

Dlaczego podróżujemy, czy podróże naprawdę kształcą, co nam dają i co my dajemy tym, których spotykamy na bezdrożach? Odkąd pojawiły się tylko samoloty, człowiek spełnił jedno ze swoich prastarych pragnień - możliwość wzbicia się w przestworza. Co więcej, dziś ledwie kilka godzin potrzeba, by znaleźć się na innym kontynencie, w świecie innych wartości, kultur, religii, obyczajów. Czy jesteśmy przygotowani na zderzanie się z odmiennością tak, by ją zaakceptować, nie ingerować, nie niszczyć? - mówi Fela Bilska

Zobacz: Miejsca z klimatem: Etnikana. Niezwykły sklep z torbami, szalami, biżuterią i... opowieściami z Azji

d29tj7l

Maroko, Tunezja, Indie, Bhutan, a nawet pobliska Estonia czy Rosja... Wszędzie tam, gdzie tylko docieramy, zostawiamy po sobie ślad w pamięci ludzi, których poznajemy. Zważywszy na to, że pamięć ta jest długa, lepiej zostawić dobre wrażenia - dla innych, dla siebie i dla tych następnych, którzy po nas się zjawią.* Jaką rolę pełni w tym przypadku turystyka świadoma i czy można połączyć w podróży przyjemne z pożytecznym?* Zapraszam w podróż świadomą, do krainy turystyki odpowiedzialnej. Takiej, która pozwala w pełni smakować życie! - zaprasza Fela Bilska

Fela Bilska - właścicielka warszawskiego butiku Etnikana (www.etnikana.pl), kolekcjonerka dobrych wrażeń, miłośniczka fuzji w modzie, sztuki plemiennej Złotego Trójkąta i ręcznie wykonanych tkanin. Autorka licznych przewodników po świecie, m.in. po Indiach i Nepalu, Holandii i Czechach. Pilotka wycieczek, zwolenniczka podróżowania świadomego.

Zobacz także: Za darmo: "Za Chiny Ludowe" - spotkanie z autorką książki

d29tj7l

Podziel się opinią

Share

d29tj7l

d29tj7l