Trwa ładowanie...

Śmiertelnie potrącił 13-latka. Dziś wyrok? [WIDEO]

To już kolejna rozprawa w sprawie Mariusza N., który pod koniec ubiegłego roku śmiertelnie potrącił 13-latka, jadąc drogą pod Otwockiem, następnie uciekł z miejsca wypadku

Śmiertelnie potrącił 13-latka. Dziś wyrok? [WIDEO]
d1tfpoe
d1tfpoe

To już kolejna rozprawa w sprawie Mariusza N., który pod koniec ubiegłego roku śmiertelnie potrącił 13-latka, jadąc drogą pod Otwockiem, następnie uciekł z miejsca wypadku. Możliwe, że jeszcze dziś sędzia wysłucha mów końcowych i wyda wyrok.

Czytaj też: Broń palna bez zezwolenia, alkohol i papierosy bez akcyzy [WIDEO]

Za spowodowanie śmiertelnego wypadku, nieudzielenie pomocy i ucieczkę Mariuszowi N. grozi kara do 12 lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Do śmiertelnego wypadku doszło 11 grudnia w Czarnówce pod Otwockiem . 13-letni chłopiec ze swoją 16-letnią siostrą wracali poboczem drogi ze szkoły do domu. Kierowca potrącił 13-latka i uciekł nie udzielając pomocy. Chłopiec zmarł, dziewczynce nic się nie stało.

Mariusza N. zatrzymano w styczniu w alpejskim kurorcie Isola na pograniczu francusko-włoskim. Prokuratura wysłała do francuskiego sądu dokumenty niezbędne do ekstradycji 34-latka, objętego Europejskim Nakazem Aresztowania, który wydał Sąd Okręgowy Warszawa-Praga.

d1tfpoe

Z informacji śledczych wynika, że mężczyzna w przeszłości był skazany za podobne przestępstwo. W 2002 roku potrącił człowieka i uciekł z miejsca wypadku. Sąd skazał go na karę dwóch lat i sześciu miesięcy więzienia, nawiązkę 5 tys. zł na rzecz rodziny zmarłego oraz nawiązkę na rzecz organizacji społecznej - 3 tys. zł. Skazany otrzymał również zakaz prowadzenia pojazdów na okres pięciu lat.

AKTUALIZACJA: Mariusz N. nie usłyszy dzisiaj wyroku, jego obrońca poprosił o dodatkowe opinie biegłych. Na te poczekamy prawie dwa miesiące,*a termin następnej rozprawy sąd wyznaczył dopiero na 17 grudnia. *

*__*

d1tfpoe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tfpoe