Trwa ładowanie...
25-11-2017 14:59

Smog nad Warszawą. Te zdjęcia nie pozostawiają złudzeń

Na zdjęciach uchwycono komin w Kawęczynie.

Smog nad Warszawą. Te zdjęcia nie pozostawiają złudzeń
d1kvtcj

Na stronie oferującej loty na paralotniach opublikowano fotografie znad Zalewu Zegrzyńskiego. Mimo że do zimy jeszcze daleko, zdjęcia są dowodem na to, że smog już "zagościł" w stolicy.

Na zdjęciach uchwycono komin w Kawęczynie pod Warszawą. "Przy słabym wietrze i silnej inwersji zanieczyszczenia i pyły, które produkujemy gromadzą się nisko tworząc smog. Zdjęcia zrobione z granicy inwersji - dokładnie to pokazują. Tam - na dole w tej mazi - żyjemy" - napisano na stronie lotynamotolotni.pl.

Kilka dni temu aktywiści z Warszawskiego Alarmu Smogowego opublikowali na Facebooku wykaz norm zanieszczyszczenia powietrza w stolicy. Sytuacja nie wyglądała najlepiej: na ul. Marszałkowskiej jest o 228 proc. za dużo pyłu PM2,5. Jeszcze gorzej sytuacja wygląda na al. Niepodległości. Tam wskaźniki przekroczyły prawie 300 proc. - Udostepnijcie posta, ostrzeżcie bliskich i znajomych! Ratusz znowu "zaspał" - napisali w sieci. Do wpisu dodali wymowny hashtag #UdusSieWWarszawie.

Przypomnijmy, że na początku stycznia odnotowano fatalny stan powietrza w całym kraju. Normy PM2,5 (pyłu zawieszonego), który jest najbardziej niebezpieczny dla ludzkiego zdrowia, przekroczono w Warszawie o blisko 1000 proc.

d1kvtcj

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Największy rekin w historii. Można go podziwiać w warszawskim zoo

d1kvtcj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kvtcj