Trwa ładowanie...
dmr4ceo

Śnieg, błoto i silny wiatr. Ostrzeżenie synoptyków

Według synoptyków, pogoda poprawi się w środę przed południem i z każdą godziną powinna się stabilizować.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Śnieg, błoto i silny wiatr. Ostrzeżenie synoptyków
dmr4ceo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenia pogodowe i hydrologiczne. Alarmy dotyczą silnego wiatru oraz śnieżyc. Na chodnikach leży mokry śnieg, a ulice pokrywa błoto pośniegowe, które utrudnia jazdę kierowcom. - Opady śniegu odczują między innymi mieszkańcy Warszawy, mogą one wynieść nawet 10 cm - mówi synoptyk IMGW Kamil Walczak.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że w najbliższych godzinach na Mazowszu będzie intensywnie padał śnieg, wystąpią też silne podmuchy wiatru. - Opady w stolicy mogą wynieść 10 centymetrów. Może im towarzyszyć silny wiatr, który będzie powodować zamiecie. Na zachodzie wiatr wiać będzie z prędkością do 90 kilometrów na godzinę, w centrum - do 70 kilometrów, ale będzie bardziej odczuwalny. Bo tu będzie padał śnieg- wyjaśnia synoptyk IMGW Kamil Walczak

Według synoptyków, pogoda poprawi się w środę przed południem i z każdą godziną powinna się stabilizować. - Opady będą słabsze, podobnie jak wiatr. Utrzyma się tylko do jutra. Pojawi się natomiast mocniejszy mróz - dodał

dmr4ceo

: intensywne opady śniegu oraz zawieje/zamiecie śnieżne. Pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa!

— RCB (@RCB_RP)

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje także o wrażliwość i przypomina, że zagrożenie śmiercią z powodu wychłodzenia nie dotyczy tylko osób bezdomnych. Zdarza się, że ofiarami są również osoby starsze, mieszkające samotnie, czy chore, bywają nimi także osoby, które zasnęły na powietrzu, będąc pod wpływam alkoholu.

Intensywnych opadów śniegu, połączonych z bardzo niskimi temperaturami możemy spodziewać się już od czwartku.

Od 5 stycznia temperatura w ciągu dnia może wynieść nawet - 8 st. C. Nocą sytuacja znacznie się pogorszy. Spodziewać należy się mrozu rzędu nawet - 15 st. C.

dmr4ceo

Piaskarki na mostach i wiaduktach

42 piaskarki na mostach, wiaduktach i ulicach spadkowych. Działania służb oczyszczania miasta rozpoczęły się o godz. 5:55 i potrwają co najmniej półtorej godziny. Przed śliskością zabezpieczanych jest 7 warszawskich mostów, wiadukty, estakady i takie strome ulice jak m.in. Dolna, Belwederska, Spacerowa czy Karowa.

Zarząd Oczyszczania Miasta całodobowo monitoruje rzeczywisty stan nawierzchni dróg, aktualne dane meteorologiczne i prognozy pogody. W razie potrzeby zlecone zostaną kolejne akcje mające na celu zabezpieczenie jezdni przed śliskością.

Zarząd Oczyszczania Miasta odpowiada za utrzymanie przejezdności tylko części warszawskich ulic, czyli tych, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej. Pozostałe oczyszczane są m.in. na zlecenie urzędów dzielnic.

dmr4ceo

Źródło: (WP/WawaLove.pl/IMiGW/IAR)

Przeczytaj też: Trzy razy napadli na ten sam kiosk. W końcu wpadli

dmr4ceo

Podziel się opinią

Share
dmr4ceo
dmr4ceo