Trwa ładowanie...

Śnieg w Warszawie. Opóźnienia pociągów, ponad 160 posypywarek w akcji

- Za to w tych pociągach co jadą taki tłok, że powietrze się nie mieści - napisała czytelniczka WawaLove.pl

Śnieg w Warszawie. Opóźnienia pociągów, ponad 160 posypywarek w akcji
d3fhcmg
d3fhcmg

Gęste opady śniegu nadciągają nad Warszawę. W czwartek mogą dochodzić nawet do 10 centymetrów. *Na stołeczne ulice wyjechały już posypywarki, z kolei pociągi kursują z parominutowym opóźnieniem. *

W czwartek w stolicy podróż samochodem będzie utrudniona. Od rana możemy spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem. - W ciągu dnia zacznie napływać chłodniejsze powietrze i będzie padał przede wszystkim śnieg - informuje Małgorzata Tomczuk.

Synoptyk zaznacza, że śnieg będzie ciężki i mokry, co może stanowić podwójne zagrożenie dla kierowców. Na ulicy wytworzy się śliska pokrywa grubego puchu. - Dla miasta z taką dużą liczbą samochodów codziennie na ulicach to niebezpieczne. Mogą być utrudnienia na drogach. Jeśli ktoś nie musi, nie powinien ruszać samochodu spod domu - dodaje Tomczuk.

d3fhcmg

Utrudnienia nie będą dotyczyły jedynie kierowców. Pociągi kolei podmiejskiej w stolicy juz odnotowały parominutowe opóźnienia. - Za to w tych pociągach co jadą taki tłok, że powietrze się nie mieści - napisała czytelniczka WawaLove.pl

Władze miasta uspokajają i zaznaczają, że stolica jest gotowa na atak zimy. - Wszystkie nasze służby są w pogotowiu. Jak tylko warunki się pogorszą i będzie potrzeba wykorzystania pługów i solarek, to wyjadą na ulice bez względu na porę dnia i nocy. Pracują w trybie 24-godzinnym - mówi nam rzecznik stołecznego ratusza Bartosz Milczarczyk.

d3fhcmg

Od godz. 6:15 164 posypywarki zabezpieczają wyjehcały na ulice Warszawy. - Akcja potrwa co najmniej 3 godziny i obejmie ponad 1450 km stołecznych ulic - informuje Zarząd Oczyszczania Miasta. Co będzie później? Kolejne działania ZOM zleci po analizie szeregu danych, w tym informacji o stanie nawierzchni ulic, aktualnych danych meteorologicznych i prognozy pogody.

Prognoza dla kraju

Śnieg będzie padał w całej Polsce z wyjątkiem wybrzeża, Pomorza Zachodniego i zachodniej Wielkopolski. Najsilniej będzie padać w centrum i na południu kraju. Na terenach podgórskich mieszkańcy mogą się spodziewać do 15 cm śniegu. Wysoka temperatura spowoduje, że na ulicy wytworzy się śliska plucha.

Na łamach WawaLove pisaliśmy o zeszłorocznym ataku zimy, który zaskoczył stołecznych kierowców. W ciągu jednego dnia doszło do kilku kolizji.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Podejrzana kolęda na Grochowie? Parafia przeprasza: "zaszło nieporozumienie"

d3fhcmg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fhcmg