Trwa ładowanie...

Sobotni spacer śladami tajemnic Starówki

Kto z przodowników pracy planował zamach na Bolesława Bieruta? Które z kamienic rozebrano co do cegły i wzniesiono na nowo w niezmienionym kształcie?

Share
Sobotni spacer śladami tajemnic Starówki
d2yzxcg

Tę prawdę znają nawet wytrawni varsavianiści: nigdy nie dowiesz się wszystkiego o swoim mieście. W jego zaułkach i archiwach zawsze pozostaje ten ostatni, najwspanialszy sekret. Na szczęście tych „przedostatnich”, już odkrytych i gotowych do ujawnienia warszawskiej publiczności pozostało całkiem sporo. Wiele z nich można będzie poznać* w sobotę, 12 stycznia,* o ile zimowa aura nie zatrzyma spacerowiczów w domach.

Wybrać się jednak na Starówkę warto, bo program sobotniej imprezy wydaje się interesujący. Dlaczego staromiejska Syrena musiała ustąpić miejsca nowoczesnej szklanej kabinie? Które z kamienic rozebrano co do cegły i wzniesiono na nowo w niezmienionym kształcie? Kto z przodowników pracy planował zamach na Bolesława Bieruta? Na te i inne pytania znajdzie się odpowiedź podczas sobotniego spaceru organizowanego przez Fundację Hereditas i Towarzystwo Miłośników Warszawy i Mazowsza.****

Spotkanie 12.01.2013 o godz. 11.00 na rogu ul. Andersa i Świętojerskiej. Spacer poprowadzi Hanna Dzielińska. Cena biletu 5 zł.

d2yzxcg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yzxcg