Trwa ładowanie...
diei2n8

Solaris wygrał z chińskim producentem autobusów

Polski Solaris twierdził, że chińskie pojazdy były oferowane po cenie dumpingowej
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Solaris wygrał z chińskim producentem autobusów
diei2n8

Kilka miesięcy temu Miejskie Zakłady Autobusowe ogłosiły przetarg na dostawę 10 autobusów elektrycznych dla Warszawy. Zwyciężyła chińska firma BYD Auto. Za dziesięć autobusów eBus zażądała 15.576.346,94 zł. Z kolei polski Solaris , który również brał u dział w przetargu - 21.894.000 zł. Obie oferty w ogłoszonym w styczniu br. przetargu zmieściły się w planowanym na ten cel budżecie miasta (ponad 23 mln zł). Jednak cena stanowiła 90 procent kryterium wyboru.

„MZA Warszawa ogłosiła przetarg na dostawę autobusów elektrycznych, w którym głównym kryterium była niska cena, aż 90% przyznawanych punktów. Takie warunki przetargu preferują produkty tanie o niskiej jakości. W skrajnych przypadkach mogą prowadzić do cen dumpingowych” – uznali się producenci polskich autobusów z firmy Solaris. Sprawę zgłosili do Krajowej Izby Gospodarczej.

Więcej: Solaris oburzony zakupem chińskich autobusów dla Warszawy

diei2n8

Jak dowiadujemy się z "Pulsu Biznesu", KIO unieważniła wybór chińskiej firmy BYD Auto na dostawcę 10 autobusów elektrycznych. BYD został wezwany do złożenia wyjaśnień w zakresie oferowanej ceny, złożył wyjaśnienia niepotwierdzające, że jego cena nie jest rażąco niska. Jedynym konkurentem chińskiej firmy w tym przetargu był polski Solaris.

Czytaj też: Wzrasta agresja pasażerów wobec kontrolerów biletów

Podziel się
diei2n8

Podziel się opinią

Share

diei2n8

diei2n8