ycipk-2pluf4

Solaris wygrał z chińskim producentem autobusów

Polski Solaris twierdził, że chińskie pojazdy były oferowane po cenie dumpingowej
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Solaris wygrał z chińskim producentem autobusów
ycipk-2pluf4

Kilka miesięcy temu Miejskie Zakłady Autobusowe ogłosiły przetarg na dostawę 10 autobusów elektrycznych dla Warszawy. Zwyciężyła chińska firma BYD Auto. Za dziesięć autobusów eBus zażądała 15.576.346,94 zł. Z kolei polski Solaris , który również brał u dział w przetargu - 21.894.000 zł. Obie oferty w ogłoszonym w styczniu br. przetargu zmieściły się w planowanym na ten cel budżecie miasta (ponad 23 mln zł). Jednak cena stanowiła 90 procent kryterium wyboru.

„MZA Warszawa ogłosiła przetarg na dostawę autobusów elektrycznych, w którym głównym kryterium była niska cena, aż 90% przyznawanych punktów. Takie warunki przetargu preferują produkty tanie o niskiej jakości. W skrajnych przypadkach mogą prowadzić do cen dumpingowych” – uznali się producenci polskich autobusów z firmy Solaris. Sprawę zgłosili do Krajowej Izby Gospodarczej.

Więcej: Solaris oburzony zakupem chińskich autobusów dla Warszawy

ycipk-2pluf4

Jak dowiadujemy się z "Pulsu Biznesu", KIO unieważniła wybór chińskiej firmy BYD Auto na dostawcę 10 autobusów elektrycznych. BYD został wezwany do złożenia wyjaśnień w zakresie oferowanej ceny, złożył wyjaśnienia niepotwierdzające, że jego cena nie jest rażąco niska. Jedynym konkurentem chińskiej firmy w tym przetargu był polski Solaris.

Czytaj też: Wzrasta agresja pasażerów wobec kontrolerów biletów

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2pluf4

ycipk-2pluf4
ycipk-2pluf4